Ofiste baş ağrısının nedenleriOfiste baş ağrısının nedenleri

Ofiste baş ağrısının nedenleri

Mesai saati içinde oluşan gürültü kirliliği, çalışanların sağlığını tehdit ediyor. 2 bin 500 kişi ile yapılan ankete göre, işyerinde çekilen ağrıların en önemli nedenleri:

Nesrullah Sonay’ın haberi

Yenibiris.com tarafından 2 bin 500 çalışan üzerinde yapılan ankete göre, işyerinde çekilen ağrılara en çok susmayan telefonlar ve yüksek sesli konuşmalar neden oluyor.

Bilgisayar başında uzun süre geçirmek çalışanlarda ağrıya yol açan ikinci etken.

Araştırmaya göre ağrının bir diğer nedeni de yöneticiden fırça yemek. En çok ağrıyan bölge ise yüzde 25 ile ense ve boyun. Ardından sırt ve baş bölgeleri geliyor. Ofiste ağrı çekenler, ilk iş olarak ilaca baş vuruyor.

Çalışanların yüzde 72’si yanında ağrı kesici bulunduruyor. Doktora gitmiyoruz Araştırmaya göre çalışanların yüz de 64’ü ilaç alır ken yüz de 32’si işine mola veriyor, yüz de 3’ü ise izin alıp evine gidiyor. Ağrıdan dolayı doktora gidenlerin ora nı yüz de 1’i geçmiyor. Ağrı kesincinin yanı sıra kas gevşetici, mide ilaçları, sakinleştirici ve göz damlası da alınan ilaçlar arasında.

BUGÜN

Ofiste baş ağrısının nedenleri yazısına ait etiketler :
Ofiste baş ağrısının nedenleri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Ofiste baş ağrısının nedenleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.