Oda Orkestrasından Yeni Yıl KonseriOda Orkestrasından Yeni Yıl Konseri

Bodrum Oda Orkestrası, Nar-Dugan kutlamaları kapsamında, Ortakent-Yahşi Beldesi’nde yeni yıl konseri verdi. Ortakent-Yahşi Beldesi Halikarnassos Kültür Merkezi’ndeki ‘Türkülerimizden Aryalara Bir Demet’ isimli konserde izleyenler keyifli bir gece geçirdi.

Bodrumlu sanatseverlerin ilgi gösterdiği konseri Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz (MHP) Bodrum Oda Orkestrası Kurucusu Numan Pekdemir de izledi. Şef Özge Gülbey Usta yönetiminde sahneye çıkan Bodrum Oda Orkestrası’na, soslist sanatçılar Aytül Büyüksaraç (soprano), Fahri Önoğlu (Tenor), Tevfik Rodos (Bas), Aşkın Usta (Fagot) eşlik etti. ‘Türkülerimizden Aryalara Bir Demet’ isimli konserde, Çaykovski’den ‘Çiçeklerin dansı’, G. Verdi’nin Rigoletto Operası’ndan ‘La Donna e Molibe’, G. Bizet’ten ‘Carmen Operası Üvertürünü’nün yanı sıra ‘Ah bir ataş ver’, ‘Sarı gelin’, ‘Divane aşık gibi’, ‘Beyaz giyme söz olur’, ‘İki keklik’ isimli türküleri de yorumlandı.

2 saat süren konserin sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı.

Oda Orkestrasından Yeni Yıl Konseri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Oda Orkestrasından Yeni Yıl Konseri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.