Obezite aşısı farelerde sonuç verdiObezite aşısı farelerde sonuç verdi

KALİFORNİYA (DHA)
Fazla kilolarından bir türlü kurtulamayan milyonlarca insan için devrim yaratacak Obezite aşısı geliştirildi.
ABD’nin California Eyaleti’ndeki Scripps Araştırma Merkezi’nde geliştirilen aşı, yetişkin farelerde başarılı oldu. Böylece bilimadamları tüm dünyadaki insanların en büyük problemlerinden birini çözmeye yakın olduklarını duyurdular.
Amerikan Ulusal Bilim Akademisi’nde açıklanan araştırmanın sonuçlarına göre obezite aşısı vücutta, acıkınca yeme hissi uyandıran iştah ve kilo kazancı sağlayan ghrelin hormonunu baskı altına alıyor.
Scripps Araştırma Merkezi’nden Profesör Kim Janda’ya göre kan dolaşımı yoluyla beyne yemek yeme sinyalleri yollayan ghrelin homonunu, merkezi sinir sistemine ulaşmadan kontrol edildiği taktirde kilo vermek kolaylaşıyor. Ancak aşının insanlar üzerinde denenmesi bir yılı bulacak. Daha önce Northwick Park Hastanesi’nde benzer bir deneme kötüye gittiği için aşının insanlar üzerinde denemelerinde daha dikkatli davranılacak. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamasına göre yeryüzünde 1 milyar kilolu veya obez insan var.

Obezite aşısı farelerde sonuç verdi yazısına ait etiketler : , , , ,
Obezite aşısı farelerde sonuç verdi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Obezite aşısı farelerde sonuç verdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.