O harddiskten ne çıktı?O harddiskten ne çıktı?

Aziz Yıldırım’ın Saracoğlu’ndaki ofisinde yapılan aramada ele geçirilen harddiskte hangi hakemlerin hangi takımı tuttukları yer alıyor.

Şike iddianamesinin 68 numaralı ek delil klasöründe, Aziz Yıldırım’ın Saracoğlu’ndaki ofisinde yapılan aramada ele geçirilen harddiskteki bilgiler yer alıyor.  A.Kaya ENİŞTE imzalı 4 sayfalık yazıda, “Şu an bir arkadaşım vasıtasıyla elime geçmiş bulunan listede, hangi hakemlerin hangi takımı tuttukları” deniliyor ve hakemler şöyle sıralanıyor: F.Bahçeliler: Bülent Yıldırım, M.Kamil Abitoğlu, İlker Meral, Cüneyt Çakır, Hakan Özkan, Halis Özkahya, Koray Gencerler, Yunus Yıldırım, Serkan Çınar. G.Saraylılar: Bünyamin Gezer, Selçuk Dereli, Gökhan Güneşer, Hüseyin Göçek, Deniz Çoban, Kuddusi Müftüoğlu, Taner Gizlenci. Beşiktaşlılar: Özgüç Türkalp, Aytekin Durmaz, Süleyman Abay, Fırat Aydınus, Mete Kalkavan, Suat Aslanboğa, Tolga Özkalfa. Trabzonsporlular: Barış Şimşek, Abdullan Yılmaz.

Gümüşdağ: Yıldırım’ın sosyal ilişkileri zayıftır

TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ’ın, savcılık sorgusunda Aziz Yıldırım için tartışma yaratacak ifadeler kullandığı ortaya çıktı. Polisin savcılığa gönderdiği bilgi notunda Aziz Yıldırım ile Göksel Gümüşdağ’ı arasında örgütsel bağ olduğu, “28 Haziran’daki seçimlerde başkan seçtirmek istediği ve esas amacının TFF üzerindeki hakimiyetini artırmak olduğu” belirtiliyor. Gümüşdağ, ifadesinde ise bunu kabul etmeyip “Kurduğum insani ilişkiler nedeniyle delegeler tarafından sevilen bir insanım. Yıldırım’ın hırçın bir yapısı vardır. Sosyal ilişkileri zayıftır. Kendisi camiası dışındakileri etkileme özelliği yoktur. Bu nedenle sırf Aziz Yıldırım’ın adayıymış gibi gözükmek zaten aleyhime olacak durumdur. Bu şekilde TFF başkanlık seçimi sürecine girmezdim” diyor.

Fatih, Özat’ı döver yine satarız!..

’ Geçen sezonun devre arasında Beşiktaş’tan olaylı şekilde ayrılan Fatih Tekke’nin, A.Gücü’ne transferi sırasında yapılan telefon görüşmelerinde menajeri Özcan Üstüntaş, avukat Sami Dinç’le dertleşiyor. Üstüntaş, “Bence bak bunu yaz bir kenara, hiçkimseye de bir şey deme aramızda kalsın, bu 3-4 hafta sonra Fatih, Ümit Özat’ı döver gelir sezon sonu bir daha satarız onu” ifadesini kullanıyor.

‘Birleşik Krallık’taki parayı dondurabiliriz’

93 sanık hakkında hazırlanan iddianameye ait delil klasörleri dün dağıtılırken, 68. klasörde, Şekip Mosturoğlu’yla ilgili Uluslararası Yardım Biriminde çalışan bir dedektif yardımcısının gönderdiği yazıya yer verildi. Yazıda, “Mosturoğlu’nun Birleşik Krallık içerisinde bir miktar dolar hesabı bulunduğu bilgisini aldım. Görünüşe göre bu hesapta, kendisinin Türkiye’deki suçlarından elde ettiği gelirlerin bulunması kuvvetle muhtemel. Bizden talep edilirse bu hesabı dondurabiliriz. Bu işlemi Interpol aracılığıyla yaparsak, çok fazla zaman alacağını düşünüyorum’’ denildi

O harddiskten ne çıktı? yazısına ait etiketler : ,
O harddiskten ne çıktı? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

O harddiskten ne çıktı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.