O Artık Gerçek GALATASARAY’LI…….O Artık Gerçek GALATASARAY’LI…….

İstanbul’da izdihama neden olan Lincoln imzayı attı…

Galatasaray, Alman Birinci Ligi “Bundesliga” ekiplerinden Schalke’den transfer ettiği Brezilyalı oyuncu Cassio de Souza Soares Lincoln ile sözleşme imzaladı.
Florya Metin Oktay Tesisleri ana antrenman sahasında özel olarak oluşturulan alanda düzenlenen törende Brezilyalı futbolcu, kendisini 4 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Törende üzerinde adının yazılı olduğu bir tişört giyen Lincoln, öncelikle büyük bir kulübün formasını giydiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Galatasaray’a elimden geleni yapmak, gerekirse kanımı vermek için geldim” dedi.
Brezilyalı futbolcu, Alex ile karşılaştırıldığının hatırlatılması üzerine, “Alex ile karşılaştırılmamı anlayışla karşılayabilirim. Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki derbileri duydum. Dünya futbolundaki en önemli derbilerden biridir. Ama oyuncuları karşılaştırmaya karşıyım. Ben Galatasaray’a elimden geleni yapmaya, gerekirse kanımı vermeye geldim. Konsantrasyonum bu yöndedir” diye konuştu.

“BU KADAR İLGİ BEKLEMİYORDUM”

Futbol hayatında büyük camialarda forma giydiğini dile getiren Lincoln, ancak dün İstanbul’a ayak bastığı andan itibaren inanılmaz anlar yaşadığını ve gururlu olduğunu söyledi.
Lincoln, kulüp başkanı Özhan Canaydın ve yönetime teşekkür ederken, “Buraya gelmeyi çok istiyordum. Dün ayak bastığım andan itibaren inanılmaz anlar yaşadım. Ömrümde böyle bir şey ilk kez gördüm, bu kadar ilgiyi beklemiyordum, inanamadım. İnanılmaz etkilendim. Taraftarlara ilk andan itibaren bağlandım” şeklinde konuştu.

“HAGİ’NİN YÜZDE 30’U KADAR OYNAYIM YETER”

Bir basın mensubunun, “Hagi’nin yerini doldurabilecek misin?” şeklindeki sorusunu Lincoln, “Hagi inanılmaz bir oyuncuydu, onun yüzde 30’u kadar oynayayım benim için yeterli” dedi.
Lincoln, 10 numaralı formayı kendisine hediye eden takım arkadaşı Necati ve bütün futbolculara teşekkür ederken, şöyle devam etti:
“Bu da çok önemli bir şey. Öncelikle 10, 20, 30 gibi forma numaralı önemli değil, buraya oynayabileceğim en iyi futbolu oynamaya geldim. Tabii ki büyük beklentiler var benden. Hagi ile karşılaştırma yapılabilir. Hagi inanılmaz oyuncuydu, dünya futboluna damga vurmuş futbolcuydu. Onun yüzde 30’u kadar oynarsam zaten yeter.”

“TAFFAREL ETKİLİ OLDU”

Galatasaray’a gelişinde sarı-kırmızılı kulübün eski kalecisi Taffarel’in önemli bir etken olduğunu anlatan Brezilyalı oyuncu, Taffarel’i bir baba gibi gördüğünü ve çok güvendiğini söyledi.
Lincoln, 6 senedir Almanya’da olduğunu, artık ülke ve ortam değiştirmesi gerektiğini anladığını vurgulayarak, “Transferde sadece Galatasaray beni istemedi, Avrupa’dan teklifler vardı. Ama Galatasaray’ın bana tavrından sonra Türk insanının bana yakın olacağına inandım. Aradığım bir ortam, büyük bir kulüp. Tanrının izniyle ben burada başarılı olmaya geldim, olurum veya olmam bunu gelecek gösterecektir. Ama tanrıya inancım büyüktür, ve tanrının yardımıyla bunu başaracağıma inanıyorum” diye konuştu.

“SCHALKE KIRGIN OLABİLİR”

Eski kulübü Schalke’nin kendisiyle ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine, bu konuda bilgisinin olmadığını belirten oyuncu, ancak Schalke’nin kırgın olmasını anlayabileceğini vuruladı.
Lincoln, dünden itibaren Galatasaray ailesine katıldığını ve artık kendisi için sadece yeni kulübünün dediklerinin kendisini ilgilendirdiğini anlatarak, “Tabii ki Schalke’nin benim hakkımda çok çok iyi şeyler söylemesini bekleyemem. Kırgınlık varsa anlayabilirim. Çünkü çok istedim Galatasaray’a transferimi ve ben bastırdım” ifadesini kullandı.

“ALEX İLE KONUŞTUM”

Fenerbahçeli oyuncuların bir bölümünü ve hocasını tanıdığını belirten Lincoln, “Alex’i de tanıyorum ve kendisiyle konuştum” dedi.
Brezilyalı futbolcu, ancak Galatasaray’ı sadece Taffarel’e sorduğunu kaydederek, “Kendisi benim için baba gibi sayılacak bir insan. Bir takıma gidiyorsanız o takımda oynayan bir oyuncu ile konuşmalısınız, başka bir takımda oynayan oyuncuya sormazsınız. Taffarel’in buraya gelmemdeki önemi büyük” ifadesini kullandı.
Feldkamp ile burada tanıştığını kaydeden Lincoln, “Bu transfer hakkında kendisinin de etkisi olmuştur. Feldkamp ile çalışacağım için çok mutluyum, ortak bir dilde Almanca anlaşacağız. Kendisi büyük bir hoca ve onunla çalışmaktan mutluluk duyacağım” diye konuştu.

SEZGİN: “İYİ BİR EKİP ÇALIŞMASI YAPTIK”

Lincoln’un imza törenine taraftarlar alınmazken, törende yönetici Haldun Üstünel, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Genel Menajer Mustafa Turgut hazır bulundu.
Sezgin, konuşmasına “Nihayet Lincoln da aramızda” diye başlarken, “Hem kendisine hem de camiamıza hayırlı olsun. Lincoln transferinde çok iyi ekip çalışması oldu. En önemli halkalarından birisi de kendisi oluşturdu. Galatasaray’a gelmek istemesini Schalke’ye bildirmesi, olayın çözülmesindeki en büyük katkıydı. Bu nedenle kendisine hem hoşgeldin diyoruz, hem de teşekkür ediyoruz, camiamız adına” diye konuştu.
Sezgin, taraftarların törene alınmaması konusunda ise “Kendisine diğer futbolculara yapılan imza töreninin aynısını yapıyoruz” dedi.

TÖRENDEN SONRA ŞOV

İmza töreninin ardından dışarda bekleyen yaklaşık 500 taraftarın içeri girmesiyle Lincoln adeta şov yaptı.
Tesislerin balkonuna çıkan Lincoln, buradan taraftarlara kendisinin adına hazırlanan tişörtleri attı. Taraftarların sürekli tezahüratlar yaptığı Lincoln, istek üzerine “Sarı” diye bağırırken, taraftarlar da “Kırmızı” diye bağırarak karşılık verdi.

Lincoln’e olaylı karşılama
Galatasaray’ın Schalke’den transfer ettiği Brezilyalı Lincoln, İstanbul’a olaylı geldi. Uçağı bir saat rötar yapan sambacıyı Atatürk Havalimanı’nda karşılamaya gelen çok sayıda taraftar içeri alınmayınca camları kırdı. Taşkınlıklarını sürdüren taraftarları güvenlik güçleri biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı. Yıldız futbolcu, çıkış kapısına geldiğinde ise kalabalığı görünce geri döndü. Daha sonra taraftarlar, aralarından Lincoln’ü geçirip dışarı çıkmasını sağladılar. Ünlü oyuncu, taraftarların yoğun tezahüratları altında ve ezilme tehlikesi geçirerek havalimanından dışarı çıkartıldı. Lincoln polis midibüsüne bindirilerek oteline götürülebildi. Yönetimi de protesto eden taraftarlar, “Roberto Carlos geldiğinde taraftarlar içeri alınmıştı. Biz niye alınmıyoruz?” diye tepki gösterdi. Lincoln bugün 11.00’de Metin Oktay Tesisleri’nde açık alanda törenle imza atacak.

POLİS, BİBER GAZI SIKTI

Atatürk Havalimanı’nda görev yapan güvenlik güçleri, taraftarların taşkınlık yapması üzerine biber gazı sıktı.
Polis, taraftarları bu biçimde dağıtmak isterken, çok sayıda taraftar gazdan etkilendi.

HAVALİMANININ CAM KAPISI ÇATLADI

Atatürk Havalimanı çıkış bölümünün içine üzerinde Galatasaray forması olan taraftarlar alınmayınca, burada kalan taraftarlar içeri girebilmek için camdan kapılara yüklendi.
Kapıları tekmeleyen taraftarlar, birini çatlattılar. Lincoln’ü karşılamak için havalimanına gelen Üstünel ve Sezgin, taraftarları sakinleştirmek için büyük çaba harcadılar.
Taraftarlar da içeri alınmamalarına büyük tepki gösterip, “Roberto Carlos geldiğinde taraftarlar içeri alınmıştı. Biz niye alınmıyoruz?
Tabii biz çapulcuyuz, değil mi?” derken, oyuncunun başka bir kapıdan çıkartılması olasılığına karşı çıkıp, “Bu kapıdan çıkmayacaksa hiç gelmesin” dediler.

YÖNETİME PROTESTO SÜRDÜ

Lincoln’e büyük sevgi gösterileri yapan taraftarların, yönetim kurulu ve başkan Özhan Canaydın’a protestolarını sürdürdükleri gözlendi.
“Yönetim istifa” diye bağıran taraftarlar, havalimanına “Fikrimiz değişmedi” diye pankart açtılar.

O Artık Gerçek GALATASARAY’LI……. yazısına ait etiketler :
O Artık Gerçek GALATASARAY’LI……. yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“O Artık Gerçek GALATASARAY’LI…….” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Çok iyi oldu bu transferimiz. İnş. beklediğimizi performansı verir..

O Artık Gerçek GALATASARAY’LI……. Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.