Nil Demirkazık tutuklandıNil Demirkazık tutuklandı

Nil Demirkazık, yaptığı bir takım konuşmalar ve kendisine ait olan bazı fotoğraflar nedeniyle ”terör örgütü üyeliği” suçundan tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde evinden alınarak, Ankara Adalet Sarayı’na getirilen Demirkazık, terör ve organize suçlara bakmakla görevli Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Görüşen tarafından sorgulandı. Demirkazık, sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliğine çıkartılan Demirkazık, ”terör örgütü üyesi olmak” suçundan tutuklandı.

Demirkazık, cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkarılırken ”Örgüt üyesi değilim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Örgüt üyesi olduğumu ben de sizinle öğrendim. Sanırım örgüttekiler de bunu bilmiyor” dedi.
13.11.2007

Kaynak : AA

Nil Demirkazık tutuklandı yazısına ait etiketler : , , , , ,
Nil Demirkazık tutuklandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Nil Demirkazık tutuklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.