Nereden Başlasam ?Nereden Başlasam ?

Hayatta hiç bir zaman avcı olamadım. Doğaya elde etmek için salınmış yaratıklardan birisi olmak hep istedim. Ama olamadım. Sazlıkların arasında gözüme kestirdiğim ceylan yavrusuna arkadan sinsice saldıran bir aslan olmamadım. Ben adımımı attığım anda ceylan kaçtı. Saniyenin yirmi de biri gibi bir zamanda  nehrin içindeki balığı pençesi ile yakalayan ayı da olamadım. Suya avucumu attığım anda balıklar çoktan başka sıcak sulara yüzmeye başlamıştı bile.

Tatilde yeni bir yere gitmek aslında kendi çapında da olsa aşılması gereken yeni engelleri sunar karşınıza. Yeni insanlarlar ile tanışmak sizi yeni muhasebeler yapmaya itecek yakıtı verebilirler.  Yeni insanlarla tanışınca hem öğretmen olursun, hem de öğrenci. Hem sen ona birşeyler öğretirsin, hem de bir şeyler öğrenirsin.  Aynı zamanda da hayatın her alanında olduğu gibi mücadele de olur. Çünkü iki insan bile olsa her zaman baskın bir karakter vardır. Sen o baskın karakter olmaya çalışırısın elinden geldiğince. Tabi bu beynin kıvrımları içinde kendisini saklar. Siz yeni bir arkadaş edinmeye çalışırken oluverir bütün bu gizler.

 İşte o yüzden düşünüyorum da biz masum değiliz.

Nereden Başlasam ? yazısına ait etiketler :
Nereden Başlasam ? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Nereden Başlasam ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.