Neonazi Soruşturmasında 1 Kişi Daha Gözaltına AlındıNeonazi Soruşturmasında 1 Kişi Daha Gözaltına Alındı

Almanya’da 8’i Türk 9 göçmeni öldüren Neonazi terör hücresinin bağlantılarını araştıran polis, Saksonya eyaletinde bir kişiyi gözaltına aldı.

Terörle mücadele özel timlerinin sabah erken saatlerde bir eve yaptıkları operasyonda 36 yaşındaki Matthias D. isimli kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. Federal Başsavcılıktan yapılan açıklamada yakalanan zanlının, soruşturulmakta olan en az iki olayda, Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütüne yardımcı olduğundan şüphelenildiği belirtildi. Polisin bölgede üç ayrı evde arama yaptığı, bir başka zanlıyı daha aramakta olduğu açıklandı. Geçtiğimiz ay ortaya çıkarılan Neonazi terör hücresi, 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk 9 göçmeni ve bir Alman polis memurunu öldürmekle suçlanıyor.

Neonazi Soruşturmasında 1 Kişi Daha Gözaltına Alındı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Neonazi Soruşturmasında 1 Kişi Daha Gözaltına Alındı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.