“Ne oldu bizim taraftara?”“Ne oldu bizim taraftara?”

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Ankaraspor maçından 3 puanla ayrılarak zirve mücadelesindeki yollarına devam etmek istediklerini söyledi.
bulentuygun.jpg
Ankaraspor maçı hazırlıklarını kulüp tesislerinde sürdüren Sivasspor’da, teknik direktör Bülent Uygun antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kayserispor maçında konuk ekibin taraftarlarının gösterdiği sevginin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Uygun, Kayserispor karşısında alınan galibiyetin önemine de değinerek, ”Aldığımız galibiyet ve oynadığımız futbol ilerisi için umut verdi” dedi.

Ankaraspor’un iyi bir kadroya sahip olduğunu, ligde şu anki konumunun gerçek durumu olmadığını anlatan Uygun, rakiplerinin 6-7. sıraya oynayacak bir ekip olduğunu belirterek, ”Zor bir maça çıkacağız, buradan alacağımız 3 puan belki de bizi ilk yarı bitiminde liderlik koltuğuna oturtacak. O yüzden futbol adına güzel şeyler yapmak istiyoruz. Yine aynı benliğimizle, ruhumuzla sahada en iyisini yapıp inşallah puanla dönmek istiyoruz” diye konuştu.

Ankaraspor maçı öncesinde kaleci Michael Petkoviç ile Yasir Elmacı, Mamadou Dialo ve Gökhan Bozkaya’nın sakatlıklarının sürdüğünü belirten Uygun, eli kırık olan Petkoviç’in 1.5-2 ay sonra antrenmanlara çıkabileceğini, Yasir’in en az 3.5 ay sonra çalışmalara başlayacağını, Dialo’nun 1 hafta sonra tam kapasite ile antrenmanlarda yerini alacağını, diğer oyuncuların ise durumunun iyi olduğunu söyledi.

Sakatlıkların kendisini çok da fazla düşündürmediğini ifade eden Uygun, sakat futbolcularının bir an önce iyileşmesini ve kadroya dahil olmasını istediğini ifade etti.

Sivassporlu taraftarları takımına sahip çıkmaya çağıran Uygun, ”Ne oldu bizim İstanbul’daki 35 bin taraftarımıza, ne oldu biz ikinci ligdeyken gelip bizi çılgınca destekleyen insanlara? Ne kaybettiniz ya? Ben anlamadım ki, daha çok başarı geldikçe insanlar susar oldu. Başarımız geldikçe sesimizi yükseltmemiz gerekirken bunu yapmıyoruz” dedi.

Sivasspor’a gönül veren herkesin Sivasspor’un lisanslı formasını alması gerektiğini ifade eden Uygun, maçlarda taraftarlardan oturup karşılaşmayı izlemek yerine gönülden, coşkulu bir şekilde destek vermelerini isteyerek, ”Birlik olma zamanı, beraberce hareket etme zamanı. Birimizin hepimiz, hepimizin de birimiz için mücadele etme zamanı. Her şeyi Sivas için yapmalıyız” dedi.

-OTYAKMAZ’IN KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA SEÇİLMESİ-

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın Kulüpler Birliği Vakfı başkan yardımcılığı görevine getirilmesi ile ilgili olarak Uygun, başkanları Otyakmaz’ın duruşuyla, onurlu yaklaşımlarıyla, adaletli davranışlarıyla Turkcell Süper Lig’de yeni bir ekol yarattığını belirtti.

Otyakmaz’ın Sivas’ı her platformda en iyi şekilde temsil ettiğini ifade eden Uygun, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın’ın Mecnun Otyakmaz gibi değerli bir kişiyi yanında görmek istiğini, bu nedenle de böyle bir teklifte bulunduğunu kaydetti.

Otyakmaz’ın Sivasspor’a ve Türk sporuna önemli katkılar sağladığını belirten Uygun, ”Bu kadar güzellik yapan insanlara da hep beraber sahip çıkmak zorundayız” dedi.

-GENELKURMAY BAŞKANI İLE GÖRÜŞECEK-

Uygun, Ankara’da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile Sivas 2 Nolu Askeri Dikimevi’nin kapatılarak İstanbul’a taşınması konusunu görüşeceğini söyledi. Dikimevinin Sivas ekonomisine katkı sağlayan önemli bir kurum olduğunu ifade Uygun, Büyükanıt ve Başbuğ’dan bu işyerinin Sivas’ta kalmasını ve İstanbul Dikimevi’nin Sivas’a taşınmasını isteyeceğini belirtti.

Görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmasını beklediğini anlatan Uygun, tüm Sivaslıları dikimevine sahip çıkmaya çağırdı.

-NEŞELİ ANTRENMAN-

Uygun, basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra oyuncularına istasyon çalışması yaptırdı. Oyuncularına ”Aslanlarım” diye hitap eden Uygun, onlardan güçlü olmalarını istedi.

Çabukluk-çevikliğe yönelik 2 farklı istasyon çalışması sırasında istenen hareketleri yapamayan, ya da yanlış yapan oyunculara, takım arkadaşları tarafından çeşitli esprili cezalar verildi. Ceza alan oyuncuları yere yatırıp, üzerlerine atlayan futbolcular, idmana neşe kattı.

Sivasspor kafilesinin bugün öğleden sonra karayoluyla Ankara’ya gideceği belirtildi.

Kaynak: AA

“Ne oldu bizim taraftara?” yazısına ait etiketler : , , , ,
“Ne oldu bizim taraftara?” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Ne oldu bizim taraftara?” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.