MSN Şifrenin Çalınmamasını İstiyorsanMSN Şifrenin Çalınmamasını İstiyorsan

Öncelikle son zamanlarda sizlerinde bildiğiniz gibi “MSN Şifresi Çalmak” yoğunlaştı. Bunu önlemek için belirli önlemler alabilirsiniz. Bu önemleri birazdan size söyleyeceğim. Ama daha önce birşeyler söylemek istiyorum; MSN şifrenizi kendinizden başkası bilmesi güvenlik oranını o kadar düşürür. Elinizden geldikçe MSN şifrenizi başkalarıyla paylaşmamaya çalışınız. Burdanda yanlış anlamayın beni. Yani 2 sevgilinin arasıan girecek değilim :). Neyse sohbeti başka zaman ederiz. Gelelim nasıl MSN şifrenin çalınmasını önleyebilirsin:

1) MSN yoluyla, E-posta yoluyla, internetten indirdiğiniz dosyalara dikkat etmelisiniz. Örneğin arkadaşınız “Süper bi program atacağım sana. İstediğinin MSN şifresini alabilirsin” dediğinde birçok kişinin buna atlayacağını biliyorum. Ama bu dosyalara dikkat ediniz. Arkadaşınızın attığı dosya art niyetli bir çalışma olabilir. Ve “Keylogger” adlı bir trojan almış olabilirsiniz. Ve bu yolla MSN şifreniz çalınabilir..

2) Herkesin bileceği birşey olmamalı. Adınız “Ahmet” diyelim. Şifrenizide “ahmet123456” gibi yaparsanız biraz sabırlı birisiyse bu şifrenizi bulabilir. Onun için fazla bilindik şeyler yazmayın. Ve şifreniz 8 gibi sınırlı kalmasın. Bunu rahat 14-15 haneli yapınız..

3) Bence en önemli olan madde bence bu. Şifrenizde “Özel Karakter” kullanın. Özel karakter derken &%+^’)?=_ bunları kastetmekteyim. Sadece şifreniz özel karaterlerlede kalmayıp, büyüklü küçüklü; harf ve rakam kullanmaya dikkat edin. Örneğin deneme yanılma yoluyla birisi “S#r9€n_s248*84” ü bulması ömrünü alabilir :).

Şimdilik diyeceklerim bunlar. Lütfen bu konuları küçümsemeyin. Artık iş görüşmeleri bile MSN den bile yapılabilir. Herkesin dikkatli olmasını temenni ediyorum. Umarım iyi bilgiler vermişimdir. Artık size böyle makaleler yazacağım.

Admin
Sergen Yapım&Tasarım

MSN Şifrenin Çalınmamasını İstiyorsan yazısına ait etiketler :
MSN Şifrenin Çalınmamasını İstiyorsan yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

MSN Şifrenin Çalınmamasını İstiyorsan Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.