Molluskum kontagiozumMolluskum kontagiozum

Eğer vücudunuzda sıkılmayan sivilce türü şeyler varsa bunlar muhtemelen molluskum kontagiozum enfeksiyonudur. Bunlar genelde üreme organının etrafında çıkmakla beraber el, yüz gibi yerlerde de görülebilir. Geçmişte çocuklarda sıkca rastlanan bu enfeksiyon günümüzde cinsel yolla bulaşan bir hastalık halini almıştır. Tamamen zararsız ve iz kalmayan bir hastalıktır. Dermotoloji bölümüne gidip kolayca tedavi olabilirsiniz. Doktora gitmeyip tedavi olmazsanız bu sivilceler çoğalabilir. Özellikle kaşıma vs gibi işlemlerle içindeki sıvıyı dışarı çıkarırsanız yayılması çok daha hızlanacaktır. Kendiliğinden geçebilme ihtimalide vardır. 1-3 ay sürede geçebildiği gibi 5 yıla kadar kaldığı olabilmektedir. Sıkılmayan beyaz lekeli sivilceler olarak adlandırılan molluskum kontagiozum belirli bir ilaç tedavisi yoktur. Sivilce gibi şeylerin yakılarak yok edilmesi gerekmektedir. Genital bölgede yağ bezi tarzında görebilirsiniz.

Molluskum kontagiozum yazısına ait etiketler : , ,
Molluskum kontagiozum yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Molluskum kontagiozum Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.