Modem Nedir? Modem Nasıl Çalışır? Modem Hakkında BilgilerModem Nedir? Modem Nasıl Çalışır? Modem Hakkında Bilgiler

Modem, İngilizce’de modulator/demodulator sözcüklerinin kısaltmasıdır. Yani PC’mizden gelen dijital (0 ve 1’lerden oluşan) verileri telefon hatlarından iletilebilecek sinyallere, telefon hatlarından sinyal şeklinde gelen verileri de PC’mizin anlayabileceği dijital formata dönüştüren cihazdır. Modemler zaman içindeki gelişimlerinde çeşitli iletişim standartlarını desteklemişlerdir, bu sayede günümüzde standart telefon hatlarına bağlayıp kullanabileceğimiz modemler saniyede 56 Kilobit (56K) veri iletme hızına, ses desteğine, faks özelliklerine sahip olmuşlardır.
Günümüzde standart telefon hatları en iyi koşullarda yaklaşık 53 Kilobit’in üzerinde veri iletemiyor. Bu yüzden hız açısından çevirmeli (dial-up) yani telefon numarası aranarak bağlanılan modemlerin maksimum kapasiteye ulaştığı düşünülüyor.

Modem Nedir? Modem Nasıl Çalışır? Modem Hakkında Bilgiler yazısına ait etiketler : , , ,
Modem Nedir? Modem Nasıl Çalışır? Modem Hakkında Bilgiler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Modem Nedir? Modem Nasıl Çalışır? Modem Hakkında Bilgiler” için 1 Yorum

  1. ayhan siviş dedi ki:

    şaşırtıcı

Modem Nedir? Modem Nasıl Çalışır? Modem Hakkında Bilgiler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.