Metris Cezaevi Önünde İzdihamMetris Cezaevi Önünde İzdiham

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün tutuklanmasının ardından götürüldüğü Metris Cezaevi önünde izdiham yaşandı. Ünlü’nün getirildiği polis otosunun önünü kesen cemaat üyeleri yüksek sesle tekbir getirdi.

“Karagümrük çetesi” olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklanan Ahmet Mahmut Ünlü saat 17.00’de Metris Cezaevi’ne götürüldü. Tutuklama kararının ardından yüzlerce kişi Metris Cezaevi önünde toplandı.

Cezaevi kapısında kol kola giren cemaat üyeleri Ünlü’yü beklemeye başladı. Kadın cemaat üyeleri de ayrı bir kenarda bekledi. Ünlü’nün getirildiği polis otosunun önünü kesen katılımcılar yüksek sesle tekbir getirdi. Kısa bir süre otomobili durduran kalabalık polis uyarısıyla dağıldı. Kalabalık daha sonra hep beraber dua edip ayrıldı. – İstanbul / Fatih

Cübbeli Ahmet Gözaltında

Metris Cezaevi Önünde İzdiham yazısına ait etiketler :
Metris Cezaevi Önünde İzdiham yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Metris Cezaevi Önünde İzdiham Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.