Metin Kurt YalnızlığıMetin Kurt Yalnızlığı

Bir yandan çalışıp bir yandan müzik dinlerken Kesmeşeker grubumunun Metin Kurt Yalnızlığı adlı şarkısına denk geldim. Şarkının sözleri çok hoşuma gitti. Ardında Metin Kurtu araştırdığımda ise şarkı çok daha anlamlı hale gelmişti. Metin Kurt, yıllarca milli takım forması giymiş Galatasaraylı bir futbolcudur. Abisi İsmail Kurt’da gene aynı şekilde yıllarca milli takımda oynamış Fenarbahçe’nin ve Galatasaray’ın en önemli futbolcuları olarak gösterilen biri. Peki Metin Kurt neden yalnızdı?

Metin Kurt ünlü ve milli bir futbolcu olmasının dışında bir siyasetçi, bir TKP üyesiydi. Futbol alanında ilk kez sendika faaliyetleri başlatan kişiydi. Toplamda 37 kere Milli takıma çağrılmış, 26 Kere A Milli, 9 kere 21 yaş altı, 2 kere de 18 yaş altı Milli Takım forması giymiş bir sendikacı.

Metin Kurt protokolün önünde değilde halkın önünde oynamak için bir yarı sağ açık, diğer yarı sol açık oynamak zorunda kalırmış.

Hep emeğin yanındaydı, hem kendisinin hem de takım arkadaşlarının haklarını savundu, başkaldırdı, sistemle barışık kalmadı ama nihayetinde egemenler ‘Takımdan ayrı düz koşu’ya zorladılar onu. Yalnız bırakılmıştı hem takımda hem futbol camiasında.

Metin Kurt gibi yalnızız ceza sahasında da da

Metin Kurt Yalnızlığı yazısına ait etiketler : , ,
Metin Kurt Yalnızlığı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Metin Kurt Yalnızlığı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.