Mayın patlaması: 2 şehit, 6 yaralıMayın patlaması: 2 şehit, 6 yaralı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından yola döşenen mayının, askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu 2 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü üyeleri tarafından Köprülü ile Çığılı köyleri arasındaki yola önceden döşenen mayın, nöbet dönüşü bir grup askeri taşıyan aracın geçişi sırasında patladı.

Patlamada, 2 asker şehit olurken, 6 asker yaralandı. Yaralılar, helikopterle Hakkari’ye getirilerek, Askeri Hastanede tedavi altına alındı.

Patlamanın ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Hakkari’de şehit olan askerlerin kimlikleri belirlendi

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki patlamada şehit olan askerlerin kimlikleri belirlendi.

Terör örgütü PKK üyeleri tarafından Çukurca ilçesine bağlı Köprülü ile Çığlı köyleri arasındaki yola önceden döşenen mayının, askeri aracın geçişi sırasında patlatması sonucu şehit olan askerlerin er Sefa Aslan (Yozgat) ile er Serdar Şimşek (Sivas) olduğu belirlendi.

Şehit olan askerlerin naaşı, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törenden sonra doğum yerlerine gönderilmek üzere helikopterle Van’a gönderildi.

Törene, Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, Tugay Komutanı Tuğgeneral Azmi Utfan Cinek, İl Jandarma Komutanı Albay Erhan Kubat, Emniyet Müdürü Cavit Çevik ve askeri erkan katıldı.

Gümüşhane’de 1 terörist ele geçirildi

Öte yandan Gümüşhane’nin Torul ilçesinde düzenlenen operasyonda 1 teröristin sağ olarak ele geçirildiği bildirildi.

İlçeye bağlı Kocadal köyü Çamurlu mevkisinde terör örgütü PKK üyesi 2 kişinin bulunduğu yönünde ihbar alan güvenlik güçleri, bölgede operasyon yaptı.

Operasyonda, teröristlerden biri sağ olarak ele geçirilirken, diğerinin havanın karanlık olmasından faydalanarak kaçtığı belirtildi.

Torul İlçe Jandarma Karakolu’na getirilen ve kimliği açıklanmayan teröristin, daha sonra İl Jandarma Komutanlığı’na götürülerek sorguya alındığı öğrenildi.
18.07.2007

Kaynak : AA

Mayın patlaması: 2 şehit, 6 yaralı yazısına ait etiketler :
Mayın patlaması: 2 şehit, 6 yaralı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Mayın patlaması: 2 şehit, 6 yaralı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.