Marmara Depremi’nde ölenler hüzünle anıldıMarmara Depremi’nde ölenler hüzünle anıldı

Marmara Depremi’nde yaşamlarını yitirenler, İzmit ve Gölcük’te düzenlenen törenlerle anıldı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999 tarihinde merkez üssü Gölcük olan 7.4 büyüklüğündeki depremde ölenler için Kocaeli Fuar Alanı’nda anma etkinliği düzenledi.
Güneş Sahnesi’nde düzenlenen anma etkinliği, deprem şehitleri anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice’nin de katıldığı anma etkinliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu’nca konser ve sema gösterisi düzenlendi.
Kocaeli Depremzedeler Derneği, kimi sivil toplum örgütleri ve sendika temsilcileri de depremde ölenleri andı. 5 bin 383 kişinin yaşamını yitirdiği Gölcük’te de deprem şehitleri için anma töreni düzenledi.
17.08.2007
Kaynak : AA

Marmara Depremi’nde ölenler hüzünle anıldı yazısına ait etiketler : , , , ,
Marmara Depremi’nde ölenler hüzünle anıldı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Marmara Depremi’nde ölenler hüzünle anıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.