Mardin’de PKK’ya yönelik operasyonMardin’de PKK’ya yönelik operasyon

Mardin’de güvenlik güçlerince düzenlenen ”Rövanş (K)” operasyonunda terör örgütü PKK tarafından Türkiye’ye gönderilen 52’i glock olmak üzere 88 tabanca ele geçirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Irak’ın kuzeyinde bulunan terör örgütü PKK’nın Habur Sınır Kapısı’ndan araçların zula tabir edilen gizli bölmelerine yerleştirdiği silahları Türkiye’ye gönderdiği yönünde duyumların alınması üzerine, kaçak yollarla teşekkül halinde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan suç organizasyonlarına yönelik Mardin Emniyet Müdürlüğünce başlatılan ”Rövanş (K)” adıyla 5 ayrı operasyon yapıldığı bildirildi.

Operasyonlar sonucunda 52’si glock olmak üzere 88 tabanca, 151 şarjör, 96 mermi ele geçirildiği, olaylarla ilgili olarak yakalanan 11 kişinin çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Aynı operasyonların devamı olarak Nusaybin ilçesi, Şırnak, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep ve İzmir’de de düzenlenen operasyonlarda, aynı suç organizasyonu içinde yer alan 22 kişi yakalandı. Bu operasyonlarda 2 tabanca, av tüfeği ve terör örgütüne ait örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Ayrıca 8 kişinin yakalanmasına çalışılıyor.”
09.11.2007

Kaynak : AA

Mardin’de PKK’ya yönelik operasyon yazısına ait etiketler : , ,
Mardin’de PKK’ya yönelik operasyon yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Mardin’de PKK’ya yönelik operasyon Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.