Manavgat Şelalesi’nin suyunu kestilerManavgat Şelalesi’nin suyunu kestiler

Antalya’da bulunan Manavgat Şelalesi’ni görmek için dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen turistler, şelalede bir damla bile su göremeyince şaşkına döndü.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşanan kuraklık sebebiyle baraj kapaklarının kapatılması üzerine Manavgat Şelalesi’nde zaman zaman su kesintisine gidiliyor. Manavgat Şelalesi’ni görmek için dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yabancı turistler, şelalede bir damla bile su göremeyince büyük hayal kırıklığına uğruyor. Çok az suyun bulunduğu şelalede hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen turistler, şelalenin bir an önce eski günlerine dönmesini bekliyor.

Sabah saatlerinde hiç su gelmeyen şelaleye, Manavgat ve Oymapınar Barajları’nın kapaklarının açılmasıyla birlikte öğle saatlerinde su akmaya başlıyor. Çevre esnafı, yerli ve yabancı turistler yapılan su kesintilerine tepki göstererek Manavgat Şelalesi’ndeki suyun sürekli akması gerektiğini belirtti.
22.08.2007

Kaynak : İHA

Manavgat Şelalesi’nin suyunu kestiler yazısına ait etiketler : , , ,
Manavgat Şelalesi’nin suyunu kestiler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Manavgat Şelalesi’nin suyunu kestiler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.