Man. City de satılıyorMan. City de satılıyor

Tayland’da geçen yıl Eylül ayında düzenlenen kansız askeri darbeyle devrilen Başbakan Taksin Şinavatra, İngiltere’de Manchester City Futbol Kulübünü satın alarak kulüp başkanı oluyor.Manchester City Kulübü yönetiminden yapılan açıklamada, kulübün hissedarlarının Taksin Şinavatra’nın 81,6 milyon sterlin (yaklaşık 212 milyon YTL) tutarındaki teklifini kabul etmelerinin beklendiği belirtildi.

Tayland’da ordunun desteğindeki geçici hükümete bağlı yüksek mahkeme, önceki gün Taksin’e ”derhal ülkeye dön” çağrısı yapmış, hakkında önemli yolsuzluk soruşturmaları bulunduğunu hatırlatmıştı.

İngiltere’de aylardır ”sürgünde yaşayan” Taksin’in Manchester’a teklifini, Manchester Kulübü İngiliz borsası aracılığıyla duyurdu.

Taksin’in yatırım aracı ”UK Sports Investments: Birleşik Krallık Spor Yatırımları”, her hisse için 40 peni (yaklaşık 1 YTL) değer biçildiğini, Manchester için hisse senedi yatırımı toplam bedelinin 21,6 milyon sterlin olduğunu belirtti.

Kulübün yeni alıcıları, Manchester’ın 60 milyon sterlin tutarındaki toplam borcunu üstlenmiş olacak.

Eski Tayland Başbakanı Taksin’in Tayland’da kalan eşi Pojamarn da, emlak yolsuzluğu ile suçlanıyor.

Taksin, Manchester City’yi, 1. Lig’de 100 yıllık rakibi Manchester United, Arsenal ve Liverpool gibi devlerle eş düzeye getirmeyi amaçladığını belirtiyor.

Man. City de satılıyor yazısına ait etiketler :
Man. City de satılıyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Man. City de satılıyor” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Paylaşım için sağol 😉

Man. City de satılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.