Makamında para bulunan Bakan istifa ettiMakamında para bulunan Bakan istifa etti

Arjantin’de, makamının tuvaletinde bir çanta içinde 64 bin dolar tutarında para bulunan Ekonomi Bakanı Felisa Miceli istifa etti.

54 yaşındaki kadın bakanın sözcüsü Silvio Robles, savcılığın dün, Miceli aleyhinde soruşturma açılması talebinde bulunmasının ardından Miceli’nin istifa etme kararı aldığını söyledi.

Federal Savcı Guillermo Marijuan, makamının tuvaletine saklanmış bir çantada 64 bin dolar bulunması nedeniyle, Miceli aleyhinde soruşturma açılması talebinin haklı olduğunu, çünkü “Miceli’nin rüşvet almış olma ihtimalini ortaya koyan yeterli kanıt bulunduğunu” söylemişti. Soruşturma talebinin mahkeme tarafından onaylanması gerekiyor. Bakan Miceli’nin makamında geçen ay sonunda rutin kontrol yapan güvenlik yetkilileri, tuvalete saklanmış bir çanta içinde 64 bin dolar tutarında Amerikan doları ve Arjantin pesosu bulmuştu.
17.07.2007

Kaynak : AA

Makamında para bulunan Bakan istifa etti yazısına ait etiketler :
Makamında para bulunan Bakan istifa etti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Makamında para bulunan Bakan istifa etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.