Londra’da Türk festivali…Londra’da Türk festivali…

4 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Londra Türk Festivali başladı…

İki gün süren festival dolayısıyla Thames nehri kıyısı Türk bayraklarıyla donatılırken, binlerce İngiliz Türk müziği eşliğinde eğlendi.

Kurulan standlarda Türk yemekleri ve Türk el sanatları ürünleri satıldı. Özellikle kebap standlarının önünde uzun kuyrukların oluştuğu festivalde, başta İstanbul Devlet Modern Folk müzik grubu olmak üzere pek çok genç sanatçı sahne aldı.

Özellikle göbek dansı yapan topluluk, festival ziyaretçilerinin büyük ilgisini çekti. Grubun danslarına eşlik eden yüzlerce kadın, göbek dansının inceliklerini öğrenmeye çalıştı.

Festivalde satışa sunulan Türk el sanatları ürünleri arasında da çiniler, gümüş takılar ve çeşitli hediyelik eşyalar yer aldı.

Turkish Forum UK’in başkanı Hasan Taşlıca festivale gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduklarını, bu organizasyon için bütün üyeleriyle birlikte aylarca aralıksız çalıştıklarını belirtirken, gerek Londra’da yaşayan Türkler, gerekse Türk bankaları ve holdinglerinden küçük de olsa katkılar alamamaktan yakındı.

kaynak=internet haber…(alıntıdır)

Londra’da Türk festivali… yazısına ait etiketler :
Londra’da Türk festivali… yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Londra’da Türk festivali…” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Bilgiler için teşekkürler..

Londra’da Türk festivali… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.