Libya da Yeni Ordu Komutanına SuikastLibya da Yeni Ordu Komutanına Suikast

Libya’nın yeni ulusal Ordu komutanına eski isyancılar tarafından gün içerisinde ikinci kez düzenlenen saldırıda 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Libya askeri sözcüsü, ulusal Ordu komutanı general Halife Hifter’in konvoyuna Zintan’ın dağlık bölgesinde devrimci güçlerin ikinci kez saldırı düzenlendiğini, saldırıda 1 korumanın öldüğünü, 4 kişinin yaralandığını söyledi.

İlk saldırının ikincisinden 1 saat önce yapıldığını ve can kaybına neden olmadığını belirten sözcü, devrimci güçler ile Ordu arasındaki sorunun, ordunun, başkent havaalanındaki Zintanlı savaşçıları kontrol altına almak istemesi üzerine meydana geldiğini söyledi.

Libya’da yeni kurulan Ordu, Muammer Kaddafi’yi deviren devrimci güçlere otoritesini kabul ettirmek için mücadele ediyor. – TRABLUS

Libya da Yeni Ordu Komutanına Suikast yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Libya da Yeni Ordu Komutanına Suikast Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.