Lazer İle Dövme Nasıl Silinir?Lazer İle Dövme Nasıl Silinir?

600776_523736957672193_425484238_n

Dövme silmenin en kolay ve en pratik yolu lazerdir. Lazer nasıl çalışır? Dövmeler cildin altındaki boya partikülleri ile oluşur. Bu boya partikülleri büyük olduğu için ciltte emilmez ve orada kalır. Q switched ND cihazı dövme silmede kullanılan lazerlerdir. Bu lazerler nano saniyede atış yaparlar. Nano saniyede yani çok kısa sürede verilen atış, bir şok dalgası oluşturur. Akustik bir etki oluşturur ve boya partikülünü parçalar. Parçalanan boya partikülü de cilt tarafından emilerek yok edilir. Bunun dışında zımparalaa yöntemiyle de dövme çıkarılabilir. Fakat bu yöntemle ciltte hasar oluşabildiği için kalıcı iz olmaktadır. Fakat lazerlerle dövme çıkartılırsa, uygun hekim tarafından yapıldığı taktirde ciltte hiçbir iz, yara, kalıcı hasar olmayacağı için dövme çıkartmanın en uygun yolu lazerdir.
Lazerle dövme çıkarma ne zaman yapılabilir?
Dövme çıkarmak istiyorsanız, lazer uygulamak için 6 ay geçmiş olması idealdir. Yeni yapılan dövmeler için lazer yönteni önerilmemektedir. Dövme yapılalı 1 aydan kısa bir süre geçmiş ise çıkarmak için peeling veya fraksiyonel karbondioksit lazer gibi cilt soyma tedavileri yapılabilir. Yani 6 ay ve daha uzun süre önce yapılan dövmelerin lazerle silinmesi çok daha kolaydır.
Kaç seansta dövme sildirilir?
İki lazer seansı arasında 6 hafta geçmesi gerekmektedir. Çünkü boya partikülleri parçalandığı için vücudun savunması sisteminin işlevini yerine getirmesini, cildin partikülleri emmesi için gerekli sürenin beklenmesi gerekmektedir. 6 hafta aralıklarla dövmeye göre en az 6-8 seans işlem yapılmaktadır. Eğer üst üste yapılmış dövmeyse veya renkli yapılmış dövmelerde bu süre 2-3 seans daha uzayabilir.
Lazerle dövme silmenin fiyatı ne kadar?
Lazerle dövme silmenin fiyatı tamamen dövmenin büyüklüğü ile ilgilidir. Bir kibrit kutusu büyüklüğündeki dövmenin silinme fiyatı yaklaşık 200 Tl civarıdır. Tabi bu dövme sildirme fiyatı şehirden şehire değişiklik göstermektedir. Bu tahmini söylenen fiyat 2015 yılı yapılan dövmelerin ortalama fiyatlarına göre söylenmektedir.

Lazer İle Dövme Nasıl Silinir? yazısına ait etiketler : , , ,
Lazer İle Dövme Nasıl Silinir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Lazer İle Dövme Nasıl Silinir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.