KPSS’nin ilk iki oturumu yapıldıKPSS’nin ilk iki oturumu yapıldı

Lisans adaylarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS), ilk iki oturumu bugün yapıldı. Sınavın 3. ve 4. oturumları yarın gerçekleştirilecek.2007-KPSS, ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa’da gerçekleştirildi. Sınavın bugün saat 09.30’da başlayan sabah oturumuna tüm adaylar katıldı.

Bu oturumda adaylara genel yetenek ve genel kültür ile yabancı dil alanlarında test usulü 180 soru yöneltildi. Yabancı dil testine, isteyen adaylar katıldı. Bu oturumda, genel yetenek ve genel kültür testi için 2 saat süre tanınırken, bunlara ek olarak yabancı dil testini yapmak isteyen adaylara 1 saat daha süre verildi.

Saat 14.30’da başlayan öğleden sonraki oturumunda adaylar, eğitim bilimleri testlerini kapsayan 120 soruyu cevapladı. Bu oturum ise 2.5 saat sürdü.

Sınavın sabah oturumu için 309 bin 968, öğleden sonraki oturumu için 212 bin 928 aday başvurmuştu. Öğretmen adaylarının, bugün yapılan sabah ve öğleden sonraki oturumlara girmeleri gerekiyor.

Sınavın 3. ve 4. oturumları yarın gerçekleştirilecek.

Sınavın yarın sabahki 3. oturumu 09.30’da, öğleden sonraki 4. oturumu 14.30’da başlayacak.

Yarınki sabah ve öğleden sonraki oturumların her birinin süresi ise 3.5 saat olacak.

Sınavın yarınki sabah oturumuna 65 bin 631, öğleden sonraki oturumuna da 42 bin 977 aday katılacak. Yarınki sabah oturumunda hukuk, iktisat, işletme, maliye, muhasebe; öğleden sonraki oturumunda çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler testleri uygulanacak.


Kaynak : AA
KPSS’nin ilk iki oturumu yapıldı yazısına ait etiketler :
KPSS’nin ilk iki oturumu yapıldı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“KPSS’nin ilk iki oturumu yapıldı” için 1 Yorum

  1. yaren dedi ki:

    ben 1991 doğumluyum okula erken başladım lise bu sene bitti maddi durumum iyi değil o yatırdığım 35ytl alabilecekmiyim geri

KPSS’nin ilk iki oturumu yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.