Kpss’den kaç puan alırsam devlet memuru olarak atanırım ?Kpss’den kaç puan alırsam devlet memuru olarak atanırım ?

Kpss sınavına çok iyi hazırlanıp yüksek puan almak geleceğimiz ve kariyerimiz açısından çok önemlidir. Yüksek puan alınması  tercih sıralamasında büyük avantaj sağlar. Tercih sıralaması yapılırken yani kamu kurumu belirlemiş olduğu puanın üzerinde puan alan adayları seçeceği için Kpss sınavından yüksek puan almak ilk hedefimiz olmalıdır. Yapmış olduğumuz tercihler ise alınan puan sıralamasına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanarak yapılmalıdır. Bu sınavdan en düşük 60 puan alınmalıdır. Bu sınavdaki taban puan yani tercih yapmaya hak kazanmamız için almamız gereken en düşük puan 60 olmalıdır. Taban puanının altında puan alan adaylar tercih yapma hakkını elde edemezler. Ülkemizde Kpss sınavları iki yılda bir yapılmaktadır. Burada alınan puan adayın iki yıl boyunca tercih yapma hakkını elde tutmasını sağlar. Örneğin ilk sınava girip 80 puan alan aday bir sonraki yıl yine tercih yapabilir ve yerleştirmesi yapılabilir. Kpss sınavına girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

Kpss’den kaç puan alırsam devlet memuru olarak atanırım ? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Kpss’den kaç puan alırsam devlet memuru olarak atanırım ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.