KPSS, 30 Haziran ve 1 Temmuz’daKPSS, 30 Haziran ve 1 Temmuz’da

Lisans adaylarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), yarın gerçekleştirilecek.KPSS, ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak. Sınav, yarın sabah ve öğleden sonra, 1 Temmuz Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda gerçekleştirilecek.

Sınavın yarın sabah oturumuna 309 bin 968, cumartesi öğleden sonra oturumuna 212 bin 928, pazar sabah oturumuna 65 bin 631, pazar öğleden sonra oturumuna 42 bin 977 aday katılacak.

Sınavın sabah oturumları saat 9.30’da, öğleden sonra oturumları ise 14.30’da yapılacak.

Sınavın cumartesi günü sabah oturumunda Genel Yetenek, Genel Kültür ve yabancı dil, öğleden sonraki oturumunda Eğitim Bilimleri, pazar günü sabah oturumunda Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe; öğleden sonraki oturumunda Çalışma Ekonomisi ve Endüstrisi İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler testleri uygulanacak.

Cumartesi sabah oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin yanıtlanacağı birinci bölüm 2 saat, yabancı dil testinin yanıtlanacağı ikinci bölümün süresi 1 saat, cumartesi öğleden sonra oturumu 2.5 saat sürecek. Pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumların süresi ise 3.5 saat olacak.

Sınavda, Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin uygulanacağı yarınki sabah oturumuna tüm adaylar katılacak.

29.06.2007

Kaynak : AA
KPSS, 30 Haziran ve 1 Temmuz’da yazısına ait etiketler :
KPSS, 30 Haziran ve 1 Temmuz’da yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

KPSS, 30 Haziran ve 1 Temmuz’da Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.