KPDS sonuçları açıklandıKPDS sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den özür durumundan tayin bekleyen öğretmenlere müjde geldi. Bakan Dinçer”in, Şubat ayında bir defaya mahsus olmak üzere 2011 yıl özür grubu tayinlerinin yapılabileceğini açıkladığı duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dİnçer, ‘Eğitim Bir Sen’ ve ‘Türk Eğitim Sen’ yöneticileri ile yaptığı görüşmelerin ardından, özür grubu tayinlerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dinçer’in yöneticilerden daha sonraki yıllar istenemeyeceğine dair söz verilmesi halinde, 2011 yılı özür tayinlerini Şubat ayında yapabileceğini belirttiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Türk Eğitim Sen’den yapılan açıklamada, Bakan Ömer Dinçer’le yapılan görüşmenin ayrıntıları aktarılarak, “Sayın Ömer Dinçer, Genel Başkan İsmail Koncuk’a ‘Önümüzdeki yıl istemeyecekseniz, 2011 yılı içinde tayin isteklerini alalım, ancak önümüzdeki yıl da isteyecekseniz, bu yıl da bu hakkı vermeyeceğim, bu konuda söz verin’ dedi. Bunun üzerine Genel Başkan İsmail Koncuk, ‘Tamam önümüzdeki yıl istemeyeceğiz, ancak bu konuda çıkaracağınız yönetmeliğe karşı açılacak davalara karışmam’ şeklinde cevap verdi. Sayın Bakanın açıklaması ise şu şekilde olmuştur: ‘2011 yılı içerisinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarından tayin isteyenlerin taleplerini alalım Şubat ayında yer değiştirmelerini yapalım…’

Bu arada, Bakan Dinçer’in Eylül 2010 ve Aralık 2010 tarihlerinde ilk defa göreve başlayan ve adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin yarıyıl tatili dönemi ile Haziran, Temmuz, Ağustos 2011’de atamaları yapılan ancak Eylül 2011’de göreve başladıkları için 30 Ağustos 2012 tarihi itibariyle bir yılını dolduramadıkları gerekçesiyle özür durumuna bağlı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlere de yer değişikliği imkanı sağlanmasına yönelik kendisine iletilen talepleri değerlendireceği de öğrenildi.
 

KPDS sonuçları açıklandı yazısına ait etiketler : ,
KPDS sonuçları açıklandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

KPDS sonuçları açıklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.