Koy fotokopiye tercüme edip versin…Koy fotokopiye tercüme edip versin…

78358.jpg

Koy fotokopiye tercüme edip versin

Japon bilimadamları, bilim tarihine yön verecek bir gelişmeye imza attı. Yeni fotokopi cihazı, üzerine konulan metnin tercümesini yapıyor. Cihaz, şimdilik bu dilleri tercüme ediyor: 
30 Eylül 2007 07:23
Yazı boyutunu büyütmek için                
 
Japon bilim adamları Xerox laboratuvarında “kopyaladığı metinlerin çevirisini yapabilen” bir fotokopi makinesi geliştirdi.

Makinenin özel bir yazılım sayesinde belgedeki yazıları ve şekilleri ayırt edebildiğini belirten şirket yetkilileri, çevirinin şimdilik Japonca, Çince ve İngilizce yapılabildiğini söyledi.

Buna göre fotokopisi çekilmek istenen bir Japonca doküman makineye yerleştirildiğinde, bunun kopyasını İngilizce olarak almak mümkün oluyor. Ancak şirket yetkilileri tam bir gizlilik içinde yürüttükleri proje ile ilgili sır vermiyor.

Fotokopi süresinin ne kadar olduğu konusunda da bir açıklama yapılmadı. Sadece deneme üretimi yapılan makinenin adı, piyasaya ne zaman çıkacağı ve fiyatı belirlenmedi.
Vatan
 

Koy fotokopiye tercüme edip versin… yazısına ait etiketler :
Koy fotokopiye tercüme edip versin… yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Koy fotokopiye tercüme edip versin… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.