Korsanlar Rekora DoymuyorKorsanlar Rekora Doymuyor

Uluslararası hasılatta 505.6 milyon, ABD sinemalarında 257.7 milyon, tüm dünyada ise toplam 763 milyon dolar gişe hasılatına ulaşan film, tüm zamanların en çok gişe yapan 21. filmi ünvanına sahip oldu.

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu, 506 sinema salonunda gösterime girerek 1.3 milyon dolarlık açılış hasılatına imza atarken, Çin’de bazı sahneleri kesilerek gösterime girdi. Çin Film Bürosu, “yamyamlık ve hayaletlere” ilişkin bazı sahneler nedeniyle bu sahnelerin çıkarılmasına karar verdi. Bu sansürden Hong Kong’lu oyuncu Chow Yun-Fat’in rol aldığı sahneler de nasibini aldı.

Asya pazarında da önemli bir paya ulaşan film, Güney Kore’de 30.9, Rusya’da 29.1, Hong Kong’da 5.1 milyon dolarlık hasılatlara imza attı. Filmin Latin Amerika hasılatı ise toplam 51.7 milyon dolara ulaştı.

Tüm zamanların en çok izlenen filmi Titanic 1.2 milyar dolar ile rekoru elinde bulundururken, Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 750 milyon, Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı 642 milyon ve Harry Potter serisinin üç filmi, uluslararası hasılat konusunda bu rekoru elinde bulunduruyor.

Karayip Korsanları serisinin daha önceki iki macerası da dünyanın her köşesinde büyük rekorlara imzasını atmıştı. Siyah İncinin Laneti’nin dünya hasılatı 650 milyon doları geçerken, Ölü Adamın Sandığı adını taşıyan ikincisi bu rakamı neredeyse ikiye katlayarak 1 milyar doları geçti. Uluslar arası gişe hasılatları tarihinin en yüksek hasılatlı üçüncü filmi olurken, Kuzey Amerika’da elde ettiği 423.315.812 dolarlık dev hasılatla da sinema tarihinin en yüksek hasılat getiren altıncı filmi ünvanını kazandı.

Korsanlar Rekora Doymuyor yazısına ait etiketler :
Korsanlar Rekora Doymuyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Korsanlar Rekora Doymuyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.