“Kolay Olmadı”“Kolay Olmadı”

Beşiktaş’ın yeni transferi Rüştü Reçber, siyah-beyazlı takıma transfer kararını çok kolay almadığını söyledi.Rüştü, yaptığı yazılı açıklamada, ”Açıkçası çok kolay bir karar değildi. Öncelikle bu kararı alırken çok önemli kriterler belirleyici oldu” dedi.

Beşiktaş Kulübü’ne transfer olduğu haberlerinin bugün kamuoyuna duyurulduğunu ifade eden kaleci Rüştü, ”Yaşanan bu durumla ilgili düşüncelerimi, benim penceremden nasıl göründüğünü kamuoyuyla paylaşmak istedim. Dile kolay tam 13 yılınızı adadığınız bir kulüpten ayrılma kararını vermek çok da kolay bir karar değildir. Biz kaleciler biliriz ki kalecilik aslında karar alma işidir. Oyun içinde biz kaleciler saniyeden daha kısa zaman içinde bir karar alır ve o kararı da aldığımız anda uygularız. Hayatın içindeyse karar almak, bırakın saniyeleri, günleri gerektirir. Bu noktaya nasıl gelindiği daima tartışılacaktır, tartışılmalıdır da…”

Öncelikle bu kararı alırken çok önemli kriterlerin belirleyici olduğunu vurgulayan tecrübeli kaleci, şunları söyledi:

”Futbolu çok seviyorum. İçimde futbol oynamak için muhteşem bir şevk var. Ayrıca sadece yerel düzeyde değil, milli düzeyde de sorumluluk taşıyan bir futbolcu olarak, Türk futboluna daha uzun zamanlar hizmet verebilecek gücü ve inancı taşıyorum. Önemle bilinmesini istiyorum ki, hiç kimseye kırgın değilim. Beni bu kararı almaya iten sebepleri kişilere indirgemek istemiyorum, olsa olsa kaderin bir cilvesi olarak görüyorum. Bugüne kadar acısıyla, tatlısıyla, sevinciyle, hüznüyle, galibiyetiyle, mağlubiyetiyle aynı duyguları paylaştığım, bana emeği geçen ve benim de emeğim geçen herkese hakkımı helal ederek, helalleşerek yoluma devam ediyorum. Emek zayi olmaz diyorum. Elde edilen değerleri, bulunan güzellikleri muhafaza etmek, onları bir kenara bırakmaktan, silip atmaktan daha önemlidir diye düşünüyorum.”

-”BÜTÜN ÖZELLİKLERİMİ BEŞİKTAŞ’IN EMRİNE VERECEĞİM”-

Rüştü, benliğini, azmini, yeteneğini, enerjisini, kendisini Rüştü yapan bütün özelliklerini, tam da kendisine yakıştığı gibi, kendisine güvenen, kalesini emanet eden Beşiktaş’ın emrine vereceğini ifade etti.

Kendisine güvenenleri mahçup etmemenin en büyük hedefi olduğunu vurgulayan Rüştü, sözlerini şöyle tamamladı:

”Hep inandım ki futbolcuların dilleri ayaklarıdır, kalecinin dili de öncelikle elleridir. En güzel konuşmayı, kameraların önünde ya da basın bülteninde değil, bana güvenen Beşiktaş takımını ve camiasını başarıdan başarıya koşturmak, onları hak ettiği yere getirmek için sahada yapmaktır. Bundan yıllar sonra hayat kitabıma baktığımda, hayatımda açılan bu yeni sayfayı buradan önceki sayfalarda olduğu gibi, güçlü mücadelelerle ve başarılarla dolu olarak görmek istiyorum. Milli takımda uğruna ter döktüğüm milletin vicdanı en büyük yardımcım olacaktır.”

“Kolay Olmadı” yazısına ait etiketler : , , , , ,
“Kolay Olmadı” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Kolay Olmadı” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.