Klima Takmak Zorunda KaldılarKlima Takmak Zorunda Kaldılar

Klima Takmak Zorunda Kaldılar

Diyarbakır’da sıcaklığın mevsim normallerinin üstünde seyretmesi yolcu minübüslerine klima taktırdı.

Türkiyenin en sıcak şehirlerinden olan Diyarbakır’da vatandaşların çoğu klimalı minübüslere biniyor. Vatandaşlar, bunaltan sıcakta şehir yolculuklarında klimalı minübüslere binmeyi tercih ediyorlar.

Bir minibüs yolcusu Abdülkadir Gelir, günde hemen hemen 3 defa minübüse bindiğini belirterek, “Bu kavurucu sıcaklarda onlarda klimalı olmazsa bunalıma giriyoruz. Kentimizde birçok minibüs hattı var, görüyoruz ki bir çoğu klima takmış bizlerin sağlığını düşünüyorlar sağ olsunlar. Böylece aşırı sıcak ilimizde bazı yerlerde serinleme fırsatı buluyoruz” dedi.

Dağ Kapı Minibüsçüleri Odası Başkanı Askeri Kaya ise, “Önemli olan para kazanmak değil, biraz da vatandaşlarımızın sağlığını düşünmeliyiz. Minibüslerin içi motor sıcağıyla bazen 47 dereceyi buluyor içeride. Hatlarımızda çalışan yüzlerce minibüse yaz aylarında klima taktırdık. Çok az sayıda taktırmayan var. Onlarda önümüzdeki günlerde tamamlanacak böylece vatandaşlarımızda istedikleri araca rahatlıkla binebilecekler” şeklinde konuştu.

Klima Takmak Zorunda Kaldılar yazısına ait etiketler :
Klima Takmak Zorunda Kaldılar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Klima Takmak Zorunda Kaldılar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.