KKKA hastalığından bir kişi daha öldüKKKA hastalığından bir kişi daha öldü

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde, kene ısırması sonucu ”Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı” şüphesiyle Ankara Araştırma Hastanesine gönderilerek tedavi altına alınan 2 kişiden biri öldü.Edinilen bilgiye göre, 5 yıllık evli olan Hamza ve Hatice Çalışkan çiftini, bundan 10 gün önce Çekerek ilçesinin Karahacılı Köyü’ndeki tarlalarında kene ısırdı. Çift, kendilerini ısıran keneyi çıkarıp, attı. İki gün sonra Hamza Çalışkan (25) rahatsızlanınca Çekerek Devlet Hastanesine götürüldü. Hastanede yapılan tahliller sonucu Çalışkan çifti, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı şüphesiyle Ankara İhtisas Hastanesine sevk edilerek, tedavi altına alındı.
Tüm müdahalelere rağmen Hatice Çalışkan (23) kurtarılamadı ve dün akşam öldü. Hamza Çalışkan’ın tedavisinin ise devam ettiği bildirildi.

Hatice Çalışkan’ın cenazesi saat 23.00 sıralarında köy mezarlığında toprağa verildi.

Kaynak : AA

KKKA hastalığından bir kişi daha öldü yazısına ait etiketler :
KKKA hastalığından bir kişi daha öldü yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

KKKA hastalığından bir kişi daha öldü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.