Kim Suçlu?Kim Suçlu?

Şişli’de kaçak işyerlerini yıktırmamak için belediye ekiplerini ‘Doktor’ isimli köpeğiyle korkutmaya çalışan Ömür Doğan, Kağıthane’de tartıştığı şahısları aynı yöntemle korkutmak isterken sağ bileğini köpeğe kaptırdı.

Her seferinde köpeğiyle tehlikeli oyunlar oynayan Doğan’ın kendisine saldıranları korkutma girişimi kanlı bitti. Dişlerini Doğan’ın sağ bileğine geçiren pitbull, dehşet dolu dakikalar yaşattı.

Kanlar içinde kalan Doğan’ın yardımına çevredeki arkadaşları yetişti. Arkadaşları, ellerine aldıkları tahta parçaları ve kablolarla köpeğin kilitlenen ağzını açmaya çalıştı. Uzun uğraşlar sonucunda Doğan’ın neredeyse parçalanmak üzere olan bileği saldırgan köpeğin dişleri arasından kurtarıldı. Tedavi altına alınan Doğan, son çareyi köpeği uyutma kararı almakta buldu.

“Benim canım yanınca köpeği öldürmeye karar verdim”

Yaşadığı dehşeti Doğan, “Artık başa çıkamıyorum. Uyutma kararı aldım. Benim canımı çok yaktı. Beni ısırdıktan sonra veterinere getirdim. Uyutacaktım. Kuduz ihtimaline karşılık 10 gün daha bekleyeceğiz. Ardından uyutacağız. Kimse bu köpeği almak istemiyor. Benim canım yanınca köpeği öldürmeye karar verdim” dedi.

Medyatik ikili

Ömür Doğan, sunucu Öykü Serter’e Pitbull cinsi bir köpeğin saldırmasından sonra “Doktor” adlı köpeğiyle basın mensuplarının karşısına çıkmış “Olay abartılıyor” diyerek Pitbull cinsi köpeğiyle hiç korkmadan tehlikeli oyunlar oynamıştı. Doğan, köpeklerin saldırganlığının sahibinin yetiştirme tarzına bağlı olduğunu söylemişti.

Saldırgan yetiştirmiş

Doğan, 2.5 yaşındaki “Doktor” isimli Pitbull’u diğerlerinden ayrı olarak güvenlik için saldırgan yetiştirdi. Özel eğitimli Doktor, birisinin sert bakması üzerine harekete geçiyor, saldırı ihtimaline karşı da zincirlerini koparırcasına saldırganlaşmaya başlıyor.

Belediye ekiplerine saldırtmıştı

2006 yılı Şubat ayında Şişli’de kaçak işyerlerinin yıkımı sırasında belediye görevlilerine saldırmak isteyen “Doktor” adlı köpek, kendisini engellemeye çalışan sahibinin babasını kolundan ısırarak yaralamıştı.

Sahibinin babasını da hastanelik etti

Belediye ekipleri, Ömür Doğanay’ın köpeği “Doktor”un saldırısına maruz kalmış, çevredekilere saldırmak isteyen köpek, uzun süre sakinleştirilememişti. Kızgın köpek, Ömür Doğan’ın babası Mehmet Doğan’ı sakinleştirmeye çalışırken kolundan ısırmış, kolu köpeğin ağzından güçlükle kurtarılan Doğan, hastaneye kaldırılmıştı.
05.12.2007

Kaynak : İHA

Kim Suçlu? yazısına ait etiketler : , , ,
Kim Suçlu? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Kim Suçlu? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.