Kıl Dönmesinin BelirtileriKıl Dönmesinin Belirtileri

Kuyruk sokumunda bir şişlik fark edilebilir, ele gelen nohut tanesi büyüklüğünde kitle hissedilmesi, o bölgede bir kaşıntı olması ve kızarıklık olması kıl dönmesinin belirtileridir. Kıl dönmesinin nedeni de derinin altında bulunan kıl köklerinde kıl deriden dışarı çıkamadığın da geriye doğru dönüp canlılığını yitirmesi sonucu o bölgede enfeksiyona neden olmasındandır. Burada biriken kılların oradan operasyonla alınması gerekmektedir.

Kıl dönmesi çoğunlukla kuyruk sokumunun olduğu çukur bölgede insanlarda görülmektedir ama koltuk altında ve göbek deliğinde de görülebilmektedir. Erkeklerde kıl dönmesi ihtimali kadınlara göre 3 kat daha fazladır. Özellikle kilolu ve çok terleyen kişilerde daha çok görülmektedir. Ayrıca uzun süre sert bir zemin üzerinde oturan ve genç şoförlerde daha çok görülmektedir. Ayrıca bilgisayar başında veya başka bir yerde kaykılarak oturmakta kıl dönmesinin oluşması için başlıca nedenlerdendir.

Kıl Dönmesinin Belirtileri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Kıl Dönmesinin Belirtileri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.