Kendi Tarifim:)Kendi Tarifim:)

ADI BİLİNMİYOR

Malzemeler:
1kg brokoli
1kg mantar
orta boy karnıbahar
2 tane havuç
4 diş sarımsak
soya sosu
zeytin yağı

Hazırlanışı:
İlk olarak temizlenmiş brokoliyi haşlayın ve suyuna yeteri kadar tuz atmayı unutmayın brokoliliyi haşladıktan sonra aynı suda temizlenmiş karnıbaharı haşlayın ve son olarak da havuçları doğrayıp haşlayın. haşlanmış sebzeleri soğumaya bırakın.
Başka bir tencereye yeteri kadar zeytin yağı koyup biraz ısınmasını bekleyin sonra yağa 4 diş sarımsağı küçük küçük doğrayarak koyun sarımsakların kokusu çıkana kadar kavurun ama kızarmayacak şekilde 1-2dk yeterli olucaktır fazla kavurursanız hoş olmayan bir tat oluşacaktır.
Sarımsaklar kavrulduktan sonra temizlenmiş ve doğranmış mantarları ilave edin. Tencerenin kapağını kapatıp mantarların iyice pişmesini bekleyin. Mantarlar suyunu bıraktıktan sonra bir miktar soya sosunu ilave edin ve suyunu tekrar çekene kadar kavurun. Piştikten sonra haşladığınız brokoli,karnıbahar ve havucu mantarın içine ilave edin soğumuş olan sebzelerin ısınması için mantarla birlikte bir miktar daha pişirin. Ve… yemeğimiz hazırr!!! AFİYET OLSUN…

                                                            CeReN

Kendi Tarifim:) yazısına ait etiketler :
Kendi Tarifim:) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Kendi Tarifim:)” için 2 Yorum

  1. admin dedi ki:

    😀 Lütfen yanınızda büyük olmadan denemeyin Ceren’in yemeklerini 😀

  2. Very Nice Post…

    I am completely thankful to you for providing us with this invaluable tips. My spouse and I are indeed grateful, solely the guideline we needed….

Kendi Tarifim:) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.