Kar Trakya dan Giriş YaptıKar Trakya dan Giriş Yaptı

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, Trakya’dan sonra Çanakkale’yi de etkisi altına aldı. Lapseki İlçesi’nde de saat 16.30 itibariyle kar yağışı başladı.

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu. Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı’nda kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Vize, Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde de kar yağışı etkili olarak devam ediyor.

Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda sabah saatlerinde tipi şeklinde başlayan kar yağışı etkili oluyor.

Uluslararası karayolunun kapanmaması için karayolları ekipleri, yolda kar küreme çalışmaları yapıyor. Şu ana kadar kar yağışıyla ilgili trafikte herhangi bir aksama yaşanmadı.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş yapan sürücüler, Bulgaristan kesiminde yoğun kar yağışı olduğunu belirterek, yolculuklarının zaman zaman aksadığını belirttiler.

Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının gün boyu yüksek kesimlerde devam edeceğini ifade ederek, sıcaklığın gece sıfırın altında -3 dereceye kadar düşeceğini kaydettiler.

HAFTA SONUNA DİKKAT

Yarın Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege dışında kalan tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacak.

25 Aralık Pazar günü yağışlı hava Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olmaya devam edecek. Yağışlar Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz kıyıları ve Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer kesimlerde kar şeklinde olacak.

YAĞIŞLAR PAZARTESİ YURDU TERK EDECEK

Yağışlı hava 26 Aralık Pazartesi günü doğu kesimlerde devam ettikten sonra yurdu terk edecek.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde, hafta sonunda ise ülke genelinde 6-10 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bugün Ege ve Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğu yönlerden bugün ve yarın Marmara, Batı Karadeniz ve Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

ÖNEMLİ UYARI

Yetkililer, vatandaşları kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

– Çanakkale / Lapseki

Kar Trakya’dan Giriş YaptıTwitter’ı Sallayan Fransa Yorumları

Kar Trakya dan Giriş Yaptı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Kar Trakya dan Giriş Yaptı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.