Kablosuz Ağ Şifresi KırmaKablosuz Ağ Şifresi Kırma

wifi şifre kırma
Kablosuz ağ şifre kırılması günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte artık eskisi gibi kolay değil. Örnek vermek gerekirse WPA 2 protokolü sayesinde 8 haneden 63 karaktere kadar şifreler koyup ve şifre koyarken de harf, sayı ve noktalama işaretleriyle artık şifrelerin kırılması daha da zor bir hale geldi. Bunların yanında modemin içinde yapabileceğimiz ekstradan güvenlik önlemleri vardır. Örnek vermek gerekirse SSID yani bizim yayın yapan ismimizi, bizim hizmet adımızı gizleyerek bunu kapatmış olduğumuzdan dolayı dışardan bağlanmak isteyen kötü niyetli kullanıcıları uzak tutmuş oluruz. Bunların yanında modem üzerinden mac filtreleme yaparak sadece kendi kaydettiğimiz mac filtrelerini, mac adreslerinin internete çıkmasını sağlayabiliriz. Yapmış olduğumuz işlemler internet erişimimizi engellemez, aksine daha güvenli hale getirir.

Kablosuz Ağ Şifresi Kırma yazısına ait etiketler : , , ,
Kablosuz Ağ Şifresi Kırma yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Kablosuz Ağ Şifresi Kırma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.