Kabak RuloKabak Rulo

Kabak Rulo

Malzemeler
3 Tane Kabak
2 Tane Soğan
Biraz Maydanoz
150 Gr.Kıyma
2 Tane Yufka
2 Tane Sivri biber
Karabiber
Tuz

Yemeğin Tarifi

Biraz sıvı yağda ince ince doğranış soğanlar pembeleşene kadar kavrulur.Soğanlar pembeleştikten sonra kıyma eklenip suyu çektirilir. Biberler ince ince doğranıp ilave edilir. Kabaklar da küp küp doğranıp eklenir,suyu çektirilir. Baharatlar ilave edilip karıştırılır.Bir tane yufka masaya yayılır. İçin bir kısmı yufkanın yarısına konur.Diğer yarısı ise üst üste gelecek şekilde kapatılır. Yine biraz daha iç yufkanın üzerine dökülür.İnce taraftan başlayarak rulo yapılır.Diğer yufka için de aynı işlem yapılır.
Derin bir tencereye su konulup kaynatılır. Rulolar ince bir tülbente sarılır ve kaynayan suyun içine konulup bir dakika bekletilir.Tülbentlerin uç kısımlarından tutarak sudan çıkartılır.Tabağa alınır.Ve üzerine sarımsaklı yoğurt dökülür. Sıvı yağda kızdırılmış kırmızıbiber gezdirilir.Dilimlenerek servis yapılır.

Kabak Rulo yazısına ait etiketler :
Kabak Rulo yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Kabak Rulo Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.