Jetler Irak’ı vurduJetler Irak’ı vurdu

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Türk Jetleri’nin ddün gece yarısı 02.00 sularında Silopi’nin Görümlü bölgesinin karşısındaki Kuzey Irak’ta topraklarında bulunan Vansora’daki terk edilmiş karakolu ‘PKK’lılar var’ gerekçesiyle bombaladığı iddia edildi.

Doğan Haber Ajansı’nın Zaho Emniyet Müdürlüğü yetkililerine dayanarak verdiği habere göre, hava saldırısı gece saat 02.00 sıralarında gerçekleşti.

Şırnak’ın Silopi ilçesi Görümlü bölgesinin tam karşısında yer alan Vansora bölgesindeki karakol, Saddam Hüseyin döneminden kalma.

Türk jetleri terk edilmiş karakolu ‘PKK’lılar var’ gerekçesiyle kullanılmaz hale getirdi. Türk uçakları, terör örgütü PKK’ya ait kampların bulunduğu söylenen Haftanin ve Sinnaht bölgeleri üzerinde keşif uçuşu yaptı, bazı noktaları bombaladı. Jetler, Hakkari Çukurca sınırına kadar uçtuktan sonra Türkiye’ye geri döndü.

Zaho Emniyet Müdürü Aşti Koçer, bombalamayı doğrulayarak hasar tespiti ile ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.
13.11.2007

Kaynak : CNN Türk

Jetler Irak’ı vurdu yazısına ait etiketler : , , , , ,
Jetler Irak’ı vurdu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Jetler Irak’ı vurdu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.