Japon balıkçılar kambur balina peşindeJapon balıkçılar kambur balina peşinde

Japonya’da kambur balina avına karşı 40 yıldan fazla süredir uygulanan avlanma sınırlamasının ardından ilk kez bir filo, 50 kambur balina avlamak üzere yola çıkıyor.

Kambur balinaların nesillerinin tükenmek üzere olması nedeniyle 1963’te uygulamaya konulan yasağın ardından ilk kez bir filonun, çok sayıda kambur balina avlamak üzere bugün güneydeki Şimonoseki kentinden demir alacağı belirtildi.

Balıkçılık Kurumu, Nisşin Maru aldı 8 tonluk geminin öncülük edeceği büyük çaplı “bilimsel balina avında” aynı zamanda 935 Minke balinası ve 50 Fin balinasının avlanacağı kaydedildi.

“Bilimsel program” kapsamında yapıldığı belirtilen balina avına karşı çıkan çevre örgütleri, bu izinli avlanmanın tamamen ticari amaçlı olduğunu, balina türleriyle ilgili verilere daha “zararsız” yöntemlerle de ulaşılabileceğini savunuyor.
17.11.2007

Kaynak : AA

Japon balıkçılar kambur balina peşinde yazısına ait etiketler : , , ,
Japon balıkçılar kambur balina peşinde yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Japon balıkçılar kambur balina peşinde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.