İşte yeni düzenlemeİşte yeni düzenleme

Akyazı’da ilköğretim okulu öğrencilerini harçlıklarıyla kitap almaya teşvik etmesi için bir kırtasiye sahibi tarafından başlatılan “Kitap Kumbaram” adlı kampanya ilçeyi karıştırdı. En çok para toplayana tablet bilgisayar vaat edilince öğrenciler sokaklarda para topladı, veliler “Çocuklarımız dilenci gibi yollara düştü” dedi.

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’nde Sait Arık’ın işlettiği kırtasiye dükkanında satışları arttırmak için yaklaşık 9 bin 100 öğrenciye kumbara dağıtarak, en fazla para toplayacak olana tablet bilgisayar vaadiyle para toplattırması ilçeyi karıştırdı.

Veliler: Kötü örnek

Kırtasiye sahibinin ilköğretim okulu öğrencilerini harçlıkları ile kitap almaya ve okuma alışkanlığına yönlendireceğini söyleyerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşüp kampanya başlattı. “Kitap Kumbaram” adı verilen 4 günlük kampanyada çocuklar, topladıkları paralarla Sait Arık’ın dükkânından kitap aldı.Tablet bilgisayar vaadi için çocukların bazıları ailelerinden topladıkları parayı kumbaraya atarken, bazıları sokaklarda para topladı. Veliler, “Bu kampanya çocuklarımıza kötü örnek oldu. Bunun neresi kitap almaya, okumaya teşvik? Çocukların aklında alacakları tablet bilgisayarı yerleştirdiler. Çocuklarımız sokak dilencisi gibi yollara düştü” diye tepki gösterdiler.

Kampanyanın sona erdiği dün öğrenciler kumbaralarını getirip kırtasiyeye teslim ederek sayılan para karşılığında kitap aldı. Ancak bu kampanya ile kaç lira toplandığı ve karşılığında hangi kitapların satıldığı açıklanmadı. Kırtasiyeci Sait Arık, bu konuda konuşmak istemezken, Akyazı ilçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya, “İşin buraya kadar varacağını hesaplayamadık” dedi.

İnceleme başlatıldı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, “Proje ilk bakışta güzel. İlçedeki tüm kitabevleri veya kırtasiyeler projede yer alsa sorun değil. Ancak, bir kırtasiyenin tek başına bu işe yapması hoş değil. Bu işe alet olamayız. İnceleme başlattık” dedi.

İşte yeni düzenleme yazısına ait etiketler : ,
İşte yeni düzenleme yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İşte yeni düzenleme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.