İşte PKK nın Çukurova Cephaneliğiİşte PKK nın Çukurova Cephaneliği

Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Aydıncık İlçesi’nde ele geçirilen PKK’lıların verdiği bilgiler doğrultusunda Mersin, Antalya ve Hatay’ın kırsal alanlarında yapılan operasyonlarda çok sayıda silah ve malzeme ele geçirildiğini açıkladı.

Öksüz, Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlediği toplantıda, bölücü terör örgütü PKK’nın Amanos kırsalında faaliyet yürüten silahlı mensuplarının Mersin’e doğru geldiği istihbaratının alınması üzerine, 12 Kasım’da Aydıncık İlçesi’nde helikopter destekli Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce operasyon düzenlendiğini hatırlattı. Operasyonda, kırsal alanda faaliyet yürüten 4 örgüt mensubu ile örgüt mensuplarına yardım ve yataklık eden 4 kişi olmak üzere toplam 8 kişi silahları ile birlikte yakalanarak gözaltına alındığını kaydeden Öksüz, bu kişilerin sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandıklarını belirtti.

Emniyet Müdürü Öksüz, yakalanan zanlıların Mersin, Hatay ve Antalya’da gösterdiği yerlerde yapılan aramada 11 kilo 830 gram plastik patlayıcı, 32 elektronik bomba düzeneği, 39 elektrikli fünye, 35 kilo amonyum nitrat, 18 el bombası, 5 uzun namlulu silah, 26 şarjör, bin 528 uzun namlulu silahlara ait mermi, 3 tabanca, 4 tabancaya ait şarjör, 130 tabanca mermisi, 4 sırt telsizi, 4 dürbün, 1 adet sahte kimlik, 1 adet şarj için güneş paneli, bol miktarda tıbbi, dijital malzemeler ile 320 kilo yaşam malzemesi ele geçirildiğini kaydetti.

İlk aşaması tamamlanan operasyonun devam ettiğini, bunun bir süreç olduğunu vurgulayan Öksüz, Terörle mücadele topyekun yapılacak bir iştir. Sadece güvenlik güçleri ile olmayacağının örneğini Mersin’de gördük. Hep birlikte hareket ettiğimizde sonuçta böyle güzel oluyor. Ümit ederiz insanlarımız ne dağdaki ne bağdaki ne de ovadaki insanlarımızın hiçbiri üzülmez, güzel günler görürüz dedi.

PKK’nın Bombaları Dehşete DüşürdüPKK’ya Darbe Üstüne Darbe

İşte PKK nın Çukurova Cephaneliği yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İşte PKK nın Çukurova Cephaneliği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.