İşte fazla kilonun gizli nedeniİşte fazla kilonun gizli nedeni

İşte fazla kilonun gizli nedeni

Kilo almanız ya da verememenizde, mutfağınızda ve buzdolabınızda neyin nerede durduğunun rolü büyük.

ABD’nin New York kentindeki, Cornell Üniversitesi’nden Prof. Brian Wansink’in yaptığı araştırmaya göre, “mutfakta ilk gördüğümüzü yeme olasılığı, beşinci sırada gördüğümüzden üç kat daha yüksek.” Bir başka deyişle mutfakta gözümüze ilk olarak bir hamburger ya da patates kızartması çarpıyorsa, onları yeme olasılığımız daha sonra gözümüze çarpan diğer besinleri yeme olasılığından daha fazla.

KİLO VERMEK İÇİN

Prof. Wansink, mutfakta ve buzdolabında hangi yiyecekleri bulundurduğumuz ve onları nasıl yerleştirdiğimizin kilo sorununda çok önemli bir yer tuttuğuna işaret ediyor. Wansink, “Gözümüze ilk çarpacak yerlerde sağlıklı ve hafif yiyecekler olursa kilo sorunuyla mücadeleye büyük katkısı olur” diyor.

Prof. Wansink’in kilo kaybı ve kontrolü için başka önerileri de var. Bunlar arasında küçük tabaklarda, küçük çatal-bıçakla yemek, duvarları doğal renklerde boyamak yer alıyor. Duvarların “cart” renklerde boyanması, daha hızlı ve fazla yediriyor. Ayrıca kilo vermek için yemek sırasında TV izlemeyin ve internette gezinmeyin; yemek pişirdiğiniz yerde de yemek yemeyin

HABERTüRK

İşte fazla kilonun gizli nedeni yazısına ait etiketler :
İşte fazla kilonun gizli nedeni yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İşte fazla kilonun gizli nedeni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.