İstanbul’da Teröre Karşı “Sessiz Yürüyüş” Eylemiİstanbul’da Teröre Karşı “Sessiz Yürüyüş” Eylemi

İstanbul'da teröre karşı 'sessiz yürüyüş' eylemiTürkiye’nin çeşitli illerinde “Cumhuriyet Mitinglerini” düzenleyen sivil toplum kuruluşları, İstanbul’da teröre karşı “sessiz yürüyüş” eylemini gerçekleştirmek için Perpa’da toplanmaya başladı. Aşırı sıcaklar katılımı düşürürken, yürüyüş alanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (Ulusal STKB) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin (ÇYDD) de aralarında bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları İstanbul’da teröre karşı “sessiz yürüyüş” eylemini gerçekleştiriyor. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Perpa ve Çağlayan Meydanı’na çıkan yol ve kavşaklar trafiğe kapatılırken, eylemde yaklaşık 3 bin polis görev aldı. 42 sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen eylem nedeniyle bir grup Perpa’da toplandı. Ellerinde Türk bayrakları, şehit fotoğrafları ve Atatürk posterleriyle eyleme katılan vatandaşlar zaman zaman “Şehitler Ölmez, vatan bölünmez” şeklinde slogan attı.

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Bedri Baykam, ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan da eylemciler arasında yerini alırken, yürüyüş alanına geçen gaziler büyük alkış aldı.

Murat Karayalçın, “Şehitlerimiz için buraya geldik destek olmak işçin geldik artık buna bir son verilmesi gerekiyor” dedi.

Yürüyüşe katılan vatandaşlar katılımın az olduğundan yakınarak, “Vatandaşların duyarlı olmasını bekliyorduk, yeterli çağrı yapılmadı sanırım. Şehitlerimiz için buradayız” diye konuştular.

Yürüyüşe katılan genç kızlar ise “Her şehit haberi duyduğumuzda kendi evmize ateş düşmüş gibi üzülüyoruz. Terörle mücadele konusunda daha hassas davranılmalı” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da Teröre Karşı “Sessiz Yürüyüş” Eylemi yazısına ait etiketler :
İstanbul’da Teröre Karşı “Sessiz Yürüyüş” Eylemi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İstanbul’da Teröre Karşı “Sessiz Yürüyüş” Eylemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.