İstanbul insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kentİstanbul insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent

AB Komisyonu’nun ”Avrupa’nın Kentlerinde Yaşam Kalitesi” araştırmasına göre insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent İstanbul çıktı.Eurobarometre tarafından 75 Avrupa kentinde yapılan araştırmaya Türkiye’den İstanbul, Ankara, Antalya ve Diyarbakır dahil edildi.
Avrupalılar’ın yaşamaktan en fazla memnuniyet duyduğu kentlerin Hollanda’dan Gröningen, Polonya’dan Krakow ve Almanya’dan Leipzig olarak sıralandığı araştırmada İstanbul, sondan 3. olurken yalnızca Napoli ve Atina’yı geride bıraktı. ”Bu kentte yaşamaktan memnun musunuz?” sorusuna verilen yanıtlara göre 75 kent arasında Ankara 59., Antalya 60. ve Diyarbakır 71. sırada yer aldı.

Avrupa’da iş bulmanın en kolay olduğu kentlerin Prag, Kopenhag ve Dublin olarak sıralandığı Eurobarometre araştırmasında Antalya 51., İstanbul 60., Ankara 65. ve Diyarbakır 71. sırada kaldı.

Araştırmada konut fiyatlarının en uygun olduğu konut Leipzig olurken, Diyarbakır 15., Antalya 24., Ankara 27. ve İstanbul da 56. sırayı aldı.

Araştırmaya göre Avrupa’nın hava kirliliğinden en fazla yakınılan kenti Atina olurken, Türkiye’den Ankara 17., Diyarbakır 25., Antalya 26. ve İstanbul 37. oldu.

Eurobarometre araştırmasında İstanbul, Avrupa’da insanların kendilerini en az güvende hissettiği kent oldu. Sıralamada İstanbul’u Napoli, Sofya, Atina, Bükreş ve Diyarbakır izledi. Antalya’nın 62’incilikle ve Ankara’nın 44’ncülükle geri sıralarda kaldığı listede en güvenli Avrupa kentleri Danimarka’dan Aalborg, Finlandiya’dan Oulu, İspanya’dan Oviedo ve Hollanda’dan Gröningen olarak gösterildi.

Kaynak : AA

İstanbul insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent yazısına ait etiketler :
İstanbul insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İstanbul insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.