İsmailağa’dan Cübbeli Açıklamasıİsmailağa’dan  Cübbeli  Açıklaması

İsmailağa Camii emekli imamı Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hoca)’nün tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada İsmailağa Cemaati’nin hiçbir internet sitesi bulunmadığına dikkat çekildi. Açıklamada Cübbeli Ahmet Hoca’nın ‘fuhuş, şantaj, çete ile ilişki kurmak’ iddiaları ile tutuklanması üzerine İsmailağa Cemaati adına çeşitli internet sitelerinde yer alan haber ve yazıların hiçbirinin İsmailağa Cemaati ile bir ilgisi olmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hoca)’nın başına gelen olaylar bizi son derece üzmüştür. Ancak, bu zor ve üzüntü verici durumdan yararlanmak isteyen bazı kişiler, mihraklar, fitne ve fesat odakları bu durumu fırsat bilerek Cemaatimiz adına fikir beyan etmekte, diğer Cemaatleri ve idarecileri rencide edecek yanlış ve yalan beyanlarda bulunmaktadır. Şu durum kesin olarak bilinmelidir ki Cemaatimize ait resmi bir internet sitesi mevcut değildir. Çeşitli internet sitelerinde bu konuda beyanat verenlerin hiçbirisinin İsmailağa Cemaati’ni temsil etmek gibi bir yetkisi yoktur.”

İsmailağa’dan Cübbeli Açıklaması yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İsmailağa’dan Cübbeli Açıklaması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.