İşitme engelliler okulunda kan donduran rapor!İşitme engelliler okulunda kan donduran rapor!

 Denizli Yeşilköy İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nda bir öğrenciye fiili livata yapıldığı iddiaları ile ilgili Denizli Valiliği İl İdare Kurulu müfettişlerinin başlattığı çalışma tamamlandı.
Geçen Şubat ayında M.M (13) adlı öğrencinin aynı okuldaki Y.A.’ya (10) fiili livatada bulunduğu iddia edildi. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden verilen raporda, fiili livatanın gerçekleştiği ifade edilmesinin ardından Denizli Valiliği İl İdare Kurulu olayda okul idarecilerinin ihmalleri bulunup bulunmadığını araştırmak üzere müfettiş görevlendirdi. Çalışmanın ardından Denizli Valiliği’ne sunulan raporlarda, okulda aynı dönemde birden fazla fiili livata işlendiği, büyük öğrencilerin küçük öğrencilere şiddet uygulayarak kendi dışkılarını yedirdiği öne sürüldü.
Okul idaresinin görevinin okul binasının yanı sıra yemekhane, yatakhane gibi bölümleri de kapsadığı hatırlatılan kararda şöyle denildi: ”Öğrencileri kurumun her tarafında gözlem altında tutmaları, bu yönde görev alan diğer personeli de izlemeleri gerektiği, okulun yatakhane bölümünde bir öğrencinin başka bir öğrenciye fiili livatada bulunması, aynı öğrencinin başka bir öğrenciye aynı fiili işlemesinin ortaya çıkmasının ardından okul idarecilerinin olay olduktan sonra görevlerini yerine getirdiği, ancak
sorumlu idarecilerin görevlerini ihmal ederek olayın olmasına sebebiyet verdiği anlaşılmaktadır.”
Kurul kararıyla olayda ihmali bulunduğu ileri sürülen idareciler hakkında 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanun’un 6. maddesi uyarınca soruşturma izni verildiği bildirildi.
Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirten Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz, müfettiş raporlarına göre okul müdürü ve yardımcıları hakkında adli soruşturma izni verildiğini, ancak okul yöneticilerinin İdare Mahkemesi’ne itiraz hakları olduğunu söyledi.   İHA

İşitme engelliler okulunda kan donduran rapor! yazısına ait etiketler :
İşitme engelliler okulunda kan donduran rapor! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“İşitme engelliler okulunda kan donduran rapor!” için 1 Yorum

  1. kral dedi ki:

    Allah belasını versin bunların insan değiller.
    Edit: Son Kelimeniz Tarafımdan Silinmiştir. Admin

İşitme engelliler okulunda kan donduran rapor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.