İphone’unuza gelen çağrıları Mac’den Cevaplamaİphone’unuza gelen çağrıları Mac’den Cevaplama

Bildiğiniz gibi Yosemite ile iphone ve mac artık çok daha iç içe çalışıyorlar. Ve bu işleri kolaylaştırdıkça kolaylaştırıyor. Artık Mac’inizle iphone’unuza gelene çağrıları cevaplayabiliyorsunuz. Telefonunuz yanınızda olmak zorunda değil bu işlem için. Hemen bilgisayarınızdan cevaplayıp konuşmaya başlayabilirsiniz. Sadece iki cihazında aynı ağa bağlı olması yeterli bu işlemi kullanabilmeniz için.

 

Ayrıca daha önceleri imessage özelliği ile yazışabiliyorduk. Yani iphonelardan iphonelara mac üzerinden mesaj gönderip alabiliyorduk. Artık sms göndermemizede imkan sağlıyor mac. Bunun için ayarlardan Mesaj kısmına ordan Mesaj İletme kısmını açıp bilgisayarınızda görünen kodu girip iki cihaz arasındaki bağı kurmanız gerekmektedir.

 

Eğer mac’inizden gelen çağrıları alamıyor veya arama yapamıyorsanız ve şöyle bir hata alıyorsanız. “iPhone’ununuz mac’inizden arayabilmeye ayarlanmamıştır.” Telefonunuzdan ayarlara ordan Facetime’a girip iPhone Hücresel Aramaları aktifleştirmeniz gerekmektedir. Ardından macinizle telefonunuzla istediğiniz gibi arama yapıp arama cevaplayabileceksiniz.

İphone’unuza gelen çağrıları Mac’den Cevaplama yazısına ait etiketler :
İphone’unuza gelen çağrıları Mac’den Cevaplama yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“İphone’unuza gelen çağrıları Mac’den Cevaplama” için 1 Yorum

  1. Halim dedi ki:

    Valla 1 haftadır ugrasıyordum sonunda oldu.

    Çok teşekkür ederim.

İphone’unuza gelen çağrıları Mac’den Cevaplama Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.