iOS 8.3 İle Birlikte Siri Türkçe KonuşacakiOS 8.3 İle Birlikte Siri Türkçe Konuşacak

28033874

Bildiğiniz üzere iOS 8.3 Beta 2 yayınlandı. iOS 8.3 Beta 2 Apple kullanıcılarını çok sevindirecek bir özellikle geldi. Siri yeni gelen güncellemeyle artık Türkçe’de konuşuyor. iOS 8.3 Beta 2 içeriğinde yer alan Türkçe Siri ile birlikte ayrıca Rusça, Danca, Hollandaca, Portekizce, İsveççe ve Tayland dili desteği de geldi. Ayrıca Emoji’lerde sadece beyazlara yer verdiği gerekçesiyle ırkçılıkla suçlanan Apple, yeni güncelleme ile siyah Emoji’lerde bulundurmakta. İsteyen dilediği Emoji’yi seçebilecek.
Türkçe Siri’yi nasıl kullanabilirim diyorsanız şuan sadece geliştirici hesabına kayıtlı olan İOS cihazlarınızla bunu test edebilirsiniz. Eğer İOS 8.3’ün yayınlamasını beklemek istemiyorsanız, Mart ayında başlayacağı tahmin edilen iOS 8.3 açık beta testlerinde iOS cihazınıza iOS 8.3 yükleyebilir ve Türkçe Siri’yi kullanabilirsiniz.

iOS 8.3 İle Birlikte Siri Türkçe Konuşacak yazısına ait etiketler : , , , , ,
iOS 8.3 İle Birlikte Siri Türkçe Konuşacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

iOS 8.3 İle Birlikte Siri Türkçe Konuşacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.