İnternetten Müzik ve Film İndirmek Yasak Mı?İnternetten Müzik ve Film İndirmek Yasak Mı?

internetten müzik indirmek

İnternetten müzik ve film indirmeyle ilgili özel bir yasa var. Buda 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunudur. Kural olarak eser sahibi izin vermedikçe herhangi bir eseri müzik,video, döküman veya şiir olsun paylaşamazsınız, onu umuma arz edemezsiniz. Fakat bu umuma arz edilmişse, herhangi bir kaynaktan elde edilebiliyorsa bunu indirmek, bilgisayarına kaydetmek yasalarımızda bir suç veya hukuka aykırılığı görülmemektedir. Kişisel kullanım şeklinde bir ayrım yaplmıştır. Ancak bu tür içerikleri, eserleri herhangi bir şekilde paylaşır, dağıtırsanız bu yasa kapsamında suç olarak tanımlanmıştır. Aynı zamanda da eser sahipleri telif bedeli olarak sizden belli bir tazminat isteyebilirler. Hatta gerektiğinde bu tazminatın 3 katınıda ayrıca talep edebilirler.

İnternetten Müzik ve Film İndirmek Yasak Mı? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İnternetten Müzik ve Film İndirmek Yasak Mı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.